Pieniądze i biznes

Jakie elementy przekładają się na cenę przesyłki kurierskiej?

Jakie elementy przekładają się na cenę przesyłki kurierskiej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie niemal każdy z nas co jakiś czas wysyła rozmaite rzeczy do znajomych albo zupełnie obcych ludzi (np. sprzedając je na portalu aukcyjnym). W tym przypadku najbardziej rozpowszechnione jest korzystanie z usług firm kurierskich, gdyż dostarczają one paczki szybko, a co najważniejsze w nienaruszonym stanie. Koszt pojedynczej przesyłki zależy od wielu różnych czynników. Podstawowym jest oczywiście jej rozmiar, który ma bezpośredni wpływ na zajmowaną w pojeździe powierzchnię i rodzaj zastosowanych zabezpieczeń. 

Pamiętajmy o usługach dodatkowych 

Ceny przesyłek kurierskich są zawsze ustalane indywidualnie. Jak już zostało wspomniane we wstępie, kluczowy parametr brany pod uwagę przy ich wycenianiu to gabaryty. Zdecydowanie najwięcej zapłacimy za przetransportowanie do adresata paczki o szerokości powyżej 30 cm i wysokości przekraczającej pół metra. W tym kontekście istotną rolę odgrywa również waga. Duże znaczenie ma ponadto termin doręczenia. Zasada jest prosta – im szybciej ma to nastąpić (np. w ciągu maksymalnie jednego dnia roboczego), tym wyższa okaże się kwota ostateczna. Oto pozostałe kluczowe elementy:

– miejsce dostawy – usługi zagraniczne są naturalnie znacznie droższe od krajowych (przeważnie o co najmniej 40%); podobna sytuacja dotyczy zresztą miejscowości zlokalizowanych w regionach trudno dostępnych (Bieszczady, Suwalszczyzna itp.),

– sposób zabezpieczenia – kartonowe pudło, paleta, beczka, folia bąbelkowa, łańcuchy, pasy materiałowe,

– płatne usługi ponadnormatywne – chodzi tutaj m.in. o opcję „door to door”, wniesienie na piętro, doręczenie w dzień wolny od pracy, ubezpieczenie od kradzieży czy transport za pobraniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*