Pieniądze i biznes

Jaką krajalnice do wędlin wybrać?

Jaką krajalnice do wędlin wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Krajalnice sklepowe to bardzo przydatne urządzenie, które w szybki sposób potrafi kroić wszelkiego rodzaju wędliny czy sery. Każdy z nas będąc na zakupach, za pewne miał do czynienia i widział tego typu sprzęt. Korzystają z nich głównie sklepy spożywcze, gdzie sprzedaje się wędliny i z pewnością ułatwiają oraz skracają one pracę osobom zatrudnionym w takim miejscu. Na rynku możemy znaleźć wiele marek, które oferują nam właśnie takie krajalnice.

W związku z tym pojawia się jednak pytanie: jaką krajalnice do wędlin wybrać i na co zwrócić uwagę?

Na samym początku trzeba dokonać ich podziału. Wyróżniamy krajalnice wolnostojące oraz do zabudowy. Te pierwsze to samodzielne i przenośne urządzenia zbudowane z obrotowego noża, podajnika i korpusu. Te drugie przeznaczone są do kuchni, w których już na etapie projektu, mają one być wkomponowane w układ mebli i pozostałych urządzeń AGD. Jej wybór będzie zatem uzależniony od tego, gdzie będzie wykorzystywana. Możemy je także podzielić ze względu na sposób działania, czyli na elektryczne oraz mechaniczne.

Pierwsze z nich wymagają oczywiście stałego dostępu do prądu i będą dużo bardziej przydatne tam, gdzie wymagane jest krojenia dużych ilości surowca. Drugie to najprostszy w budowie krajalnice, które przeznaczone są do krojenia jednego rodzaju żywności, należy zatem wziąć to pod uwagę podczas wyboru. Ich charakterystyczną cechą są z reguły mniejsze rozmiary, co może być pozytywem podczas ich wyboru. Warto zwrócić uwagę na rodzaj noża, gdyż to ona jest najważniejsza częścią krajalnice.

Możemy go podzielić na gładkie i ząbkowane. Gładki nóż doskonale sprawdzi się przy precyzyjnym krojeniu wędlin i sera w sklepach spożywczych, zaś ząbkowany zazwyczaj jest wykorzystywane w urządzeniach wielofunkcyjnych, wyposażonych w małą krajalnice. Kolejny aspektem jest materiał, z którego jest wykonana. Krajalnice pracujące w sklepach powinny być metalowe. Będą co prawda cięższe, ale dużo bardziej wytrzymałe. Plastikowe, będą zatem lżejsze, ale bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Moc takiej krajalnicy powinna być większa niż 200 W. Sprawdź przykładową ofertę: krajalnica przemysłowa do wędlin.

Podsumowując, przy wyborze odpowiedniej sklepowej krajalnicy należy zwrócić uwagę na wiele aspektów związanych z jej budową i przeznaczeniem. Aby dobrze wybrać, musimy zatem dobrze przeanalizować i znaleźć model z takimi cechami, który będzie najlepiej odpowiadał zadaniom, jakie zamierzamy postawić przed naszą krajalnicą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*