Wypoczynek i hobby

Jak zadbać o wygodę i wybrać właściwą odzież do jazdy na motocrossie?

Jak zadbać o wygodę i wybrać właściwą odzież do jazdy na motocrossie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odzież do jazdy na motocrossie ma za zadanie przede wszystkim chronić kierowcę przed urazami, na które jest on narażony podczas uprawiania tego sportu. Jej jakość powinna być wysoka, by zapewniała bezpieczeństwo, wygodę i długie użytkowanie. Jaką odzież wybrać?

Ochrona tułowia

Jedną z najważniejszych części stroju kierowcy motocrossu jest tak zwana zbroja. Ma ona za zadanie ochronę newralgicznych części ciała, takich jak ramiona, klatka piersiowa i plecy. Przy jej wyborze należy zwrócić uwagę na to czy przepuszcza powietrze, a także czy nie krępuje ruchów. Wkłada się ją pod luźną bluzę lub kurtkę. Wygodniejszą wersją zbroi jest buzer, który powinien dopasować się do ciała i zapewnić swobodę ruchów. Te i inne elementy stroju do jazdy na motocrossie można znaleźć na stronie https://www.rabittsport.pl.

Ochrona nóg

Poza wymienionymi częściami odzieży bardzo ważne są też odpowiednie spodnie. Powinny mieć elementy chroniące kolana, a także wzmocnienia pozwalające przytrzymać motor. Dobrze by były też elastyczne i łatwo dopasowywały się do ciała. Nogi powinny być też chronione przez wygodne buty, zapewniające swobodę poruszania i wysokie bezpieczeństwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*