Styl życia

Jak zachęcić dziecko do nauki języka obcego?

Jak zachęcić dziecko do nauki języka obcego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć jako dorośli doskonale wiemy już, jak ważna jest znajomość języków obcych, nasze dzieci nie zawsze podzielają nasz entuzjazm. Nie zdają sobie jeszcze sprawy z tego, jak wiele drzwi otwiera przed nimi umiejętność porozumiewania się po angielsku lub hiszpańsku. To właśnie my, rodzice, powinniśmy rozsądnie motywować nasze potomstwo, wskazując odpowiednią drogę. Oto sposoby na zachęcenie najmłodszych do nauki.

Czas wolny

Zacznijmy od niewielkiego podstępu. Jeżeli bacznie obserwujemy nasze dziecko, wiemy na pewno, co najchętniej robi w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Być może czyta książki lub ogląda filmy. Najprawdopodobniej spędza również dużo czasu w Internecie. Cały wic polega na tym, abyśmy pokazali synowi lub córce, że znajomość języka obcego pozwala na rozwinięcie danego hobby. Podsuńmy mu zatem najnowszą pozycję ulubionego pisarza w oryginale, zanim polskie wydanie pojawi się na rynku. Pokażmy mu, że dzięki platformom online może obejrzeć nowy sezon serialu przed polska premierą. Dzięki takim zabiegom pociecha szybko zrozumie, jak przydatne jest władanie obcą mową, i sama zapyta nas o szkoły językowe dla dzieci.

Sfera zawodowa

Każdy młody człowiek ma mniej lub bardziej sprecyzowane marzenia dotyczące tego, co chce robić w przyszłości. Niektórzy chcą zostać astronomami, inny wolą karierę naukowca lub dziennikarza. W każdej z tych dziedzin nieznajomość języków obcych może być przeszkodą nie do przeskoczenia. Zachęćmy więc nasze dziecko, aby udokumentowało swoje lingwistyczne kompetencje, na przykład poprzez TOEIC certyfikat, który ułatwi mu start w dorosłe życie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*