Pieniądze i biznes

Jak wziąć leasing na auto?

Jak wziąć leasing na auto?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing to bardzo popularny sposób na finansowanie zakupu samochodu przez firmy. Może starać się o niego każdy przedsiębiorca niezależnie od tego, jaki rodzaj działalności prowadzi. Polega on na możliwości użytkowania pojazdu, którego właścicielem jest firma leasingowa i uiszczaniu comiesięcznej raty w określonej wysokości. Po upływie terminu obowiązywania umowy samochód może zostać wykupiony przez właściciela przedsiębiorstwa lub zamieniony na inny model. W takiej sytuacji podpisuje on nową umowę i ponownie spłaca raty.

Jakie procedury są niezbędne do uzyskania leasingu?

Najważniejszym aspektem, który niezbędny jest do otrzymania leasingu jest udowodnienie, że będzie on spłacany w terminie, a samochód nie zostanie sprzeniewierzony. Proces ten nazywany jest oceną ryzyka. Każda z firm leasingowych ma własne procedury, ale w przypadku pojazdów osobowych są one zazwyczaj uproszczone, co oznacza że przedsiębiorca nie musi przedstawiać szeregu dokumentów poświadczających jego sytuację finansową.

Jego firma musi jednak działać na rynku od minimum trzech miesięcy. Zdarza się jednak, że kryterium udzielenia leasingu jest prowadzenie działalności przez zdecydowanie dłuższy czas, np. pół roku. Zawsze sprawdzana jest historia kredytowa oraz bazy dłużników. Jeśli cała weryfikacja przebiegnie pomyślnie to następuje podpisanie umowy na wybrany model samochodu. Na rynku działa obecnie bardzo wiele firm oferujących leasing samochodów używanych Toruń jest jednym z polskich miast, w którym można takie znaleźć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*