Technologie

Higiena i czystość w obiektach użyteczności publicznej – skuteczne rozwiązania

Higiena i czystość w obiektach użyteczności publicznej – skuteczne rozwiązania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obiekty użyteczności publicznej mają różny charakter. To różnego rodzaju szkoły, instytucje związane z administracją publiczną, kulturą, nauką, opieką społeczną i zdrowotną itd. Są więc one odwiedzane przez sporą liczbę ludzi, w dodatku przez większość dni roboczych w roku. Z tego powodu wymagają specjalnego traktowania, aby zachować w nich odpowiedni stan higieny. Dotyczy to przede wszystkim podłóg. Tu sprawdzają się maty dezynfekujące.

Jak wykorzystać maty dezynfekujące, aby przynosiły jak najlepsze efekty?

Maty tego rodzaju stosuje się najczęściej przy wejściu – czasem od strony zewnętrznej i od wewnątrz. Chodzi o to, aby zdezynfekować obuwie osób wchodzących, zanim ci skierują się do dalszych pomieszczeń w budynku. I nie chodzi tylko o miesiące jesienno-zimowe, kiedy jest więcej błota. Maty sprawdzają się przez cały rok, bo różne drobnoustroje są obecne na ziemi bez względu na porę roku. Kolejną sprawą jest także odpowiednie czyszczenie i konserwacja mat. Pod tym względem trzeba stosować się do zaleceń producenta. Wszystko po to, aby maty działały jak najdłużej i jak najbardziej skutecznie.

Gdzie je kupić?

Tego typu produkty można zakupić w sklepach producentów lub takich, których asortyment poświęcony jest wszelakim wykładzinom i wycieraczkom podłogowym. Warto też zasięgnąć najpierw szczegółowej informacji na temat takich produktów, aby dokonać jak najlepszego wyboru do konkretnego budynku – jego wielkości i charakteru. Szeroką ofertę dobrej jakości mat dezynfekujących można znaleźć chociażby tutaj: https://www.aximo.pl/wykladziny-obiektowe/wykladziny-pcw/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*