Ogród i dom

Jak urządzić jadalnię w stylu industrialnym?

Jak urządzić jadalnię w stylu industrialnym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl industrialny, nazywany też powszechnie loftowym, odznacza się surowością i nawiązuje do hal przemysłowych oraz produkcyjnych. Jednym z nieoczywistych pomieszczeń w mieszkaniu nadających się do typu aranżacji jest jadalnia. Wynika to z faktu, że industrialna prostota formy i mocno ograniczona liczba materiałów sprawia, iż to jedzenie oraz sami domownicy siedzący za stołem znajdują się w centrum uwagi. Oto sklep, w którym kupimy niezbędne meble kuchenne zaprojektowane w omawianym stylu: https://www.artegaleriamebli.pl/210-regaly-loft

Stół oraz krzesła to najważniejsze elementy

Jadalnia zaaranżowana w stylu industrialnym powinna być przede wszystkim jasna – najlepiej utrzymana w kolorach bieli, szarości, brązu oraz beżu. Kluczowym meblem jest w tym przypadku prosty stół loft na stalowej, ewentualnie drewnianej podstawie, koniecznie z blatem wykonanym z surowego i starego drewna (może być ono specjalnie postarzane). Jeśli chodzi o krzesła, to preferowane są modele metalowe, drewniane, a także plecione z drutu albo tworzywa sztucznego. Najważniejsze, aby nie stanowiły one kompletu ze stołem i sprawiały wrażenie dobranych nieco przez przypadek.

Dodatkowym meblem w jadalni industrialnej może być przeszklona witryna w formie szafki, ale absolutnie bez zbędnych zdobień i elementów dekoracyjnych. Istotną rolę odgrywa ponadto oświetlenie stołu. Zalecane są w szczególności lampy z dużymi kloszami metalowymi lub miedzianymi – o geometrycznym kształcie (owalnym, okrągłym, kwadratowym itp.) i z wyraźnie widoczną żarówką. Co istotne, musi ich być co najmniej dwie, tak aby optymalnie rozświetlały przestrzeń przeznaczoną do spożywania posiłków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*