Jak urządzić jadalnię w stylu industrialnym?

Styl industrialny, nazywany też powszechnie loftowym, odznacza się surowością i nawiązuje do hal przemysłowych oraz produkcyjnych. Jednym z nieoczywistych pomieszczeń w mieszkaniu nadających się do typu aranżacji jest jadalnia. Wynika to z faktu, że industrialna prostota formy i mocno ograniczona liczba materiałów sprawia, iż to jedzenie oraz sami domownicy siedzący za stołem znajdują się w centrum uwagi. Oto sklep, w którym kupimy niezbędne meble kuchenne zaprojektowane w omawianym stylu: https://www.artegaleriamebli.pl/210-regaly-loft

Stół oraz krzesła to najważniejsze elementy

Jadalnia zaaranżowana w stylu industrialnym powinna być przede wszystkim jasna – najlepiej utrzymana w kolorach bieli, szarości, brązu oraz beżu. Kluczowym meblem jest w tym przypadku prosty stół loft na stalowej, ewentualnie drewnianej podstawie, koniecznie z blatem wykonanym z surowego i starego drewna (może być ono specjalnie postarzane). Jeśli chodzi o krzesła, to preferowane są modele metalowe, drewniane, a także plecione z drutu albo tworzywa sztucznego. Najważniejsze, aby nie stanowiły one kompletu ze stołem i sprawiały wrażenie dobranych nieco przez przypadek.

Dodatkowym meblem w jadalni industrialnej może być przeszklona witryna w formie szafki, ale absolutnie bez zbędnych zdobień i elementów dekoracyjnych. Istotną rolę odgrywa ponadto oświetlenie stołu. Zalecane są w szczególności lampy z dużymi kloszami metalowymi lub miedzianymi – o geometrycznym kształcie (owalnym, okrągłym, kwadratowym itp.) i z wyraźnie widoczną żarówką. Co istotne, musi ich być co najmniej dwie, tak aby optymalnie rozświetlały przestrzeń przeznaczoną do spożywania posiłków.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + osiem =