Wypoczynek i hobby

Jak stuningować nawet najmniejsze auto?

Jak stuningować nawet najmniejsze auto?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tuning zazwyczaj kojarzy nam się z dużymi i mocnymi autami. Okazuje się jednak, że można bez problemu ulepszać również bardzo małe samochody. W rajdach typu KJS startują bowiem nawet poczciwe Maluchy, co pokazuje że nieważne jaki ma się pojazd – zawsze można przystosować go do motorsportu. Sprawdzamy, jakie elementy trzeba posiadać lub wymienić, aby pojazd dobrze sprawdzał się zarówno w trakcie szybszej jazdy ulicznej, jak również na torze wyścigowym.

Wymiana sprężyn zawieszenia

Główna rzecz to wymiana elementów zawieszenia, czyli sprężyn, a także amortyzatorów – a to poskutkuje tym, że pojazd stanie się twardszy, a także obniży się jego środek ciężkości. Dzięki temu będzie on o wiele stabilniejszy na zakrętach, a jednocześnie będzie można pokonywać je szybciej, co jest niezmiernie ważne, jeśli chodzi o jazdę po torze wyścigowym i osiąganie dobrych wyników. Pamiętajmy żeby wymienić całe zawieszenie, a nie tylko przednie lub tylne elementy. Komplet takiego sprzętu można kupić korzystając ze strony – https://eibach.pl/product/zestaw-zawieszenia-b12-pk-fiat-seicento-e90-30-016-01-22/.

Stabilizacja i bezpieczeństwo

Warto również wyposażyć auto w stabilizator zawieszenia, który znacznie zmniejsza przechyły, a także zapobiega możliwości wywrócenia się auta w przypadku, jeżeli w zakręt wejdziemy za szybko. Trzeba też wziąć pod uwagę, że na tym opiera się nasze bezpieczeństwo. W takie elementy zdecydowanie warto więc zainwestować. Jeżeli pojazd ma zbyt luźną konstrukcję karoserii, dobrze jest także zakupić i zamontować przednią oraz tylną rozpórkę kielichów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*