Wypoczynek i hobby

Jak pozornie mała rzecz, może stać się czyjąś pasją?

Jak pozornie mała rzecz, może stać się czyjąś pasją?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kostka Rubika powstała w 1974 roku, dwa lata później trafiła do powszechnego użytku. Wywołało to lawinę popularności, która nie zatrzymała się do dnia obecnego, porywając kolejne osoby. Jej układanie nazywane jest sportem, a jego mistrzowie zadziwiają swoją sprawnością oraz szybkością. Dowiedz się, w czym tkwi sekret popularności magicznej kostki.

Nie tylko zabawka

Bo nią popularna magic cube z początku była. Szybko jednak okazało się, że status tej zagadki logicznej urósł do nieprawdopodobnych rozmiarów. W końcu odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata (w 1982 roku). Sport ten, bo tak należy go nazywać, nazwany został Speedcubing – polega na możliwie najszybszym ułożeniu wynalazku Rubika. Klasyczny format kostki to 3x3x3, na tym którym jednak nie poprzestano. Powstawały coraz to nowsze kostki (w tym mniejsze), by w końcu osiągnęły rozmiar 7x7x7 i większy. Dziś dostępne są łamigłówki nawet zmieniające kształt, magnetyczne, lustrzane czy po prostu kojące stres.

Prawdziwy kult

Jak się okazało, kostkom Rubika nie brakuje niczego, żeby osiągnąć status legendarnej rozrywki. Niejedna osoba, która dla zabawy spróbowała chociaż raz ułożyć którąś, wciągnęła się na zawsze. Praktycznie każdy fan dąży do doskonalenia swoich umiejętności w układaniu kostki, czy to zmniejszając czas potrzebny do wygrania zabawy, czy też angażując się w coraz trudniejsze łamigłówki. Całość bardzo pozytywnie wpływa na pracę mózgu, który ciągle musi pracować, oraz zręczność palców. Polecana więc jest już dla najmłodszych. Kostka Rubika idealnie więc nadaje się na prezent.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*