Styl życia

Gdzie mają zastosowanie torby foliowe?

Gdzie mają zastosowanie torby foliowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach powszechnie wykorzystuje się reklamówki foliowe, które służą przede wszystkim do przenoszenia lub przechowywania różnych rzeczy. Opakowania foliowe są otrzymywane z tworzyw sztucznych i stanowią alternatywę dla opakowań z tektury, Dzięki swojej przezroczystości umożliwiają klientom zobaczenie towaru, a pierwszy kontakt z produktem ma przecież kluczowe znaczenie dla konsumenta.

Nie tylko w handlu

Folię można wytwarzać na różne sposoby, co pozwala uzyskiwać kilka typów opakowań z tego materiału. Pierwszym z nich są tzw. torebki strunowe, spotykane w wielu miejscach i służące do przechowywania oraz porządkowania głównie produktów spożywczych, ale też leków, drobnej elektroniki i materiałów biurowych.

Wykorzystuje się je przede wszystkim w hurtowniach, magazynach, sklepach czy warsztatach. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, bezbarwnością i można je wielokrotnie otwierać i zamykać za pomocą struny znajdującej się w górnej części torebki.

Niemal każdy producent reklamówek foliowych ma w swojej ofercie ten konkretny rodzaj opakowań. Kolejnym typem produktów foliowych są woreczki z taśmą, wytwarzane zarówno z folii szeleszczącej i sztywnej, jak i miękkiej i rozciągliwej. Taki woreczek posiada w górnej części specjalną klapkę z taśmą dwustronną, która służy do kilkukrotnego klejenia. Produkty te spełniają podobne funkcje, jak torebki strunowe.

Trzecim najpowszechniej wykorzystywanym rodzajem opakowania foliowego jest folia stretch, używana głównie do pakowania oraz zabezpieczania towarów. Charakteryzuje się elastycznością i dużą rozciągliwością, gwarantując tym samym stabilność podczas przenoszenia różnych rzeczy.

Każdy producent reklamówek foliowych zajmuje się jej wytwarzaniem. Folie stretch spotykamy najczęściej w sklepach spożywczych, meblarskich i w zwykłych gospodarstwach domowych (służy np. do sklejania sezonowych ubrań albo kartonów).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*