Styl życia

Jak pić yerba mate?

Jak pić yerba mate?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Yerba Mate to zdrowy i smaczny napój herbaciany, otrzymywany poprzez parzenie suszu z ostrokrzewu paragwajskiego. Największą zaletą tego napoju są właściwości zdrowotne, w szczególności skuteczne wsparcie z nadprogramowymi kilogramami.

Herbatę Yerba Mate można pić o każdej porze – należy jednak pamiętać, że spożywanie naparu na czczo może przyczynić się do mniej lub bardziej uciążliwych dolegliwości. Zazwyczaj są to problemy krótkotrwałe, nie mniej jednak, chcąc uniknąć dyskomfortu, lepiej unikać picia Yerba Mate na pusty żołądek.

Wiele zalet ma natomiast spożywanie naparu z ostrokrzewu paragwajskiego podczas posiłku lub bezpośrednio po nim. Najbardziej cenione są właściwości odchudzające, czyli spalanie tkanki tłuszczowej. Warto dodać, że jest to skuteczny i jednocześnie bezpieczny sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów bez efektów jo-jo.

Wynika to przede wszystkim z tego, że w suszu ostrokrzewu paragwajskiego znajdują się składniki zmniejszające aktywność enzymu trawiennego, odpowiadającego za wchłanianie tłuszczów.

W czym pić Yerba Mate?

Yerba Mate to herbata wyjątkowa, dlatego też należy spożywać ją w odpowiedni sposób. Materiałem, z którego wykonywane są kubki do tego napoju, czyli tzw, matery, jest tykwa Yerba – nota bene, jedna z najstarszych uprawnych roślin tropikalnych. Naczynia do picia tego napoju wykonywane są z wysuszonego owocu tykwy, można je w dowolny sposób zdobić lub dopełniać metalową obejmą, zapobiegającą wyszczerbianiu się kubka i przelewaniu naparu.

Dostępne modele różnią się wielkością oraz estetyką, umożliwiając potencjalnym nabywcom bezproblemowe znalezienie optymalnego naczynia. Ich różne rodzaje można znaleźć na ymt24.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*