Ogród i dom

Jak odprowadzać ścieki w domu jednorodzinnym?

Jak odprowadzać ścieki w domu jednorodzinnym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa domu to wiele kwestii, na które bardzo często sam inwestor nie ma dużego wpływu. Tak jest również w przypadku odprowadzania ścieków w domach jednorodzinnych. Wiele działek budowlanych położonych jest wciąż w dalekiej odległości od kanalizacji. Niektóre  z nich ze względu na swoją sytuację gruntowo-wodną znacznie ograniczają możliwości wykorzystywania analogicznych metod. W ostatnim czasie głośno zrobiło się o serwisie przydomowych oczyszczalni, a także ich budowach. Rozwiązanie to wydaje się jedną z najbardziej opłacalnych metod na ścieki w domach jednorodzinnych. Jednak pomimo wszystko inwestorzy posiadają trzy możliwości rozwiązania kwestii ścieków odprowadzanych ze swoich domów.

Trzy warianty rozwiązania

Pierwszym z wariantów jest podłączenie instalacji sanitarnej do kanalizacji występującej na danym terenie, o ile taka możliwość istnieje. Takie rozwiązanie jest jedną z najprostszych  metod, jednak jak wspomniano wcześniej. Jednak wiąże się ze stałymi opłatami. 

Drugą opcją jest wybudowanie tradycyjnego szamba, czyli szczelnego zbiornika o pojemności dobranej do ilości mieszkańców i wielkości domu. Do którego będą odprowadzane wszelkiego rodzaju ścieki i nieczystości. Metoda ta jednak wiąże się z kosztami, związanymi z wywozem nieczystości przez wóz asenizacyjny.

Trzecią metodą jest zdecydowanie się na wybudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Idealnym przykładem jest oczyszczalnia ścieków przydomowa Leszno ma wiele firm zajmujących się ich budową. Takie oczyszczalnie same neutralizują ścieki, bez konieczności ich utylizacji. Pomimo tego, że koszt wykonania oczyszczalni jest dość duży w porównaniu do pozostałych metod, na przestrzeni lat jej utrzymanie generuje już praktycznie zerowe wydatki. Przez co inwestycja zwraca się niemal całkowicie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*