Jak dostarcza się materiały na budowę?

Marzenie o własnym domku, działce zaczęło się powoli spełniać. Dopięte formalności, pozwolenia – ruszamy z budową. Ważne jest jednak to, z czego będziemy budować oraz to kto i w jaki sposób dostarczy nam potrzebne materiały. Zapominając o tak istotnej rzeczy jak porządna droga dojazdowa do placu budowy, narażamy się na dodatkowe koszty, problemy i dużą dawkę stresu.

Jakie znaczenie ma droga dojazdowa?

Z pewnością zamówiony materiał zostanie dowieziony przez producenta, hurtownię czy też (jeżeli dysponujemy odpowiednim sprzętem transportowym) przez nas samych. Musimy nastawić się na transport ciężkich materiałów takich jak bloczki betonowe, gotowe zbrojenia, pustaki, elementy więźby dachowej czy też materiały sypkie, takie jak żwir, tłuczeń czy gruz. Porządnie zabezpieczony dojazd zapewnia stabilność podłoża podczas dostaw, pozwala uniknąć niepotrzebnych niespodzianek.

Wszystkie wymienione materiały mogą zostać dowiezione przez samochody ciężarowe, zarówno te ze skrzynią załadowczą, przyczepą lub naczepą, do materiałów sypkich może być zastosowana przyczepa wywrotka jednoosiowa, ciągnięta przez ciągnik rolniczy. Każdy z tych transportów wymaga utwardzonej drogi oraz przestrzeni do manewrowania na placu budowy.

Jaki rodzaj transportu wybrać?

Jeżeli mamy możliwość dokonania wyboru, musimy wziąć pod uwagę fakt, że kierowcy mimo dużej wprawy, często nie znają lokalizacji, do której się udają. Przy niewielkiej działce najlepszym rozwiązaniem jest samochód ciężarowy z dźwigiem hydraulicznym HDS, natomiast jeżeli chcemy dostarczyć piasek, tłuczeń lub żwir, warto wybrać jednoosiową przyczepę tego typu https://carro.com.pl/kategoria/przyczepy-samochodowe/przyczepy-jednoosiowe/, która pozwala operatorowi na dosyć swobodne manewrowanie pojazdem, również w niewielkiej przestrzeni.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 4 =