Medycyna i zdrowie

Formy współczesnej fizjoterapii

Formy współczesnej fizjoterapii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fizjoterapia jest istotną gałęzią medycyny współczesnej opierająca się na leczeniu za pomocą bodźców fizycznych. Wywodzi się z przyrodolecznictwa, a jej zasadniczym celem jest przywrócenie prawidłowej homeostazy tzn. równowagi organizmu. Może być stosowana zarówno jako samodzielna metoda jak i równolegle z terapią farmakologiczną. Wychodząc na przeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na tego typu usługi wiele profesjonalnych placówek medycznych, oferuje zabieg, jakim jest fizjoterapia Warszawa Tarchomin specjalizuje się właśnie w tej formie pomocy pacjentom.

Terapia dostosowana do potrzeb

Ze względu na szerokie zastosowanie fizjoterapii w leczeniu różnego rodzaju schorzeń i wykorzystywaniu w niej różnych bodźców, wyróżnia się współcześnie wiele metod jej stosowania. Najbardziej popularne z nich to terapie manualne takie jak na przykład masaże i ćwiczenia fizyczne, a także zabiegi z wykorzystaniem niskiej i wysokiej temperatury – termoterapie, czy wody – hydroterapie. Istnieją jednak również bardzo skuteczne terapie wykorzystujące prąd i światło – kolejno elektroterapia i światłolecznictwo, a nawet ultradźwięki i pola magnetyczne – ultrasonoterapia i magnetoterapia.

Wszystkie powyższe formy leczenia wymagają przeprowadzenia przez wykwalifikowany personel i często opierają się na wykorzystaniu kosztownych urządzeń. Istnieją jednak formy fizjoterapii które może stosować – nawet bezwiednie – każdy z nas całkowicie samodzielnie. Przykładem takiej metody jest klimatoterapia której istotą jest czerpanie bodźców właściwych dla naturalnych, unikatowych warunków środowiskowych niektórych miejsc. Do tego typu terapii zaliczają się kąpiele morskie, kąpiele powietrzne, czy też wdychanie aerozolu morskiego. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*