Medycyna i zdrowie

Czy warto stosować znieczulenie podczas leczenia dentystycznego?

Czy warto stosować znieczulenie podczas leczenia dentystycznego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabieg stomatologiczny może być stresujący i niewygodny. Nic więc dziwnego, że wielu pacjentów się go obawia. Często w takich przypadkach proponuje się znieczulenie. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie w każdej sytuacji?

Jak działa znieczulenie podczas różnych rodzajów leczenia?

W przypadku wypełnienia, korony lub leczenia kanałowego znieczulenie nie jest konieczne. To od Ciebie zależy, czy chcesz, aby zostało ono wykonane. Większość osób nie odczuwa żadnego bólu podczas tych zabiegów i nie wpływa to w żaden sposób na wynik leczenia. Jednak są pacjenci z ogromną wrażliwością na ból, u których takie leczenie nie obejdzie się bez znieczulenia.

Dentysta znieczuli usta środkiem znieczulającym, który sprawi, że poczujesz drętwienie w tym obszarze przez całą wizytę i jakiś czas po niej. Wykonane e-meditrans.pl – znieczulenie stomatologiczne sprawi, że nie będziesz nic czuć w obszarze jamy ustnej.

Zalety i wady znieczulenia

Znieczulenie może sprawić, że proces będzie dla Ciebie mniej bolesny i zapewni Ci większy komfort podczas wizyty. Pozwoli to również oswoić się z wizytami u dentysty i zmniejszyć lęk związany z koniecznością leczenia.

Z drugiej strony większość stomatologów unika również stosowania znieczulenia do wypełnień, ponieważ muszą oni być w stanie wyczuć, co dzieje się wewnątrz jamy ustnej pacjenta, aby prawidłowo umieścić materiał wypełniający.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*