Technologie

Czy warto kupować komputery poleasingowe?

Czy warto kupować komputery poleasingowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Argumenty za kupnem sprzętu poleasingowego

Leasing to popularny sposób zakupu nowego sprzętu, często wykorzystywany przez firmy. Firma korzystająca z leasingu komputerów nie kupuje sprzętu na własność, a jedynie opłaca koszty jego użytkowania. Po 2-3 latach sprzęt jest zazwyczaj wymieniany i trafia na rynek wtórny. Decydując się na zakup komputerów poleasingowych, można więc nabyć za rozsądne pieniądze, wysokiej jakości sprzęt.

Zazwyczaj sprzęt dla firm pochodzi od renomowanego producenta, dlatego charakteryzuje się niezawodnością. Stopień zużycia jest sprawą indywidualną, ale często znaleźć można modele komputerów stacjonarnych czy laptopów, które noszą niewielkie ślady zużycia.

Przykłady tego rodzaju produktów znaleźć można na stronie http://www.cebit.pl/pl/c/Komputery-stacjonarne-poleasingowe/18. Chociaż sprzęt poleasingowy nie jest objęty gwarancją producenta, coraz więcej sprzedawców oferuje własną gwarancję dla klientów dokonujących zakupu.

Argumenty przeciw kupnie takiego sprzętu

Podstawowym argumentem przeciwko kupnie sprzętu poleasingowego jest to, że nie jest to sprzęt nowy. Niestety trwałość poszczególnych podzespołów zamontowanych w obudowie komputera jest wielką niewiadomą. Komputer może więc chodzić bezawaryjne kolejnych kilka lat lub szybko ulec poważnemu uszkodzeniu.

W związku z tym, że laptopy poleasingowe są wykorzystywane w firmach, często noszą poważne ślady zużycia. Kupując takie produkty, trzeba liczyć się m.in. z wytartą klawiaturą lub wypaloną matrycą. Bardzo częstym problemem w tego rodzaju sprzęcie jest również mało wydajna bateria, którą trzeba wymienić na nową.

Dlatego, że komputery poleasingowe mają zazwyczaj 2-3 lata, ich wydajność nie znajduje się na najwyższym dostępnym poziomie. Dlatego też, z tego rodzaju sprzętu nie mogą korzystać np. graficy, czy programiści, którzy potrzebują komputerów o najwyższej mocy obliczeniowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*