Wypoczynek i hobby

Czy można wychodzić z kotem na spacer?

Czy można wychodzić z kotem na spacer?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze kilka lat temu widok kota spacerującego na smyczy był rzadkim zjawiskiem, obecnie coraz więcej właścicieli decyduje się na wychodzenie ze swoim pupilem na smyczy. Aby spacery były dla zwierzaka nie tylko przyjemne, lecz również bezpieczne, należy go do tego odpowiednio przygotować. O czym trzeba pamiętać?

Kot wychodzący – luzem czy na smyczy?

Na ulicach coraz rzadziej można zobaczyć koty wychodzące, czyli takie, które poruszają się na zewnątrz same, bez nadzoru właściciela. To cieszy, ponieważ takie wypuszczanie pupila wiąże się z ryzykiem potrącenia go przez samochód czy bycia zaatakowanym przez inne zwierzę. Bezpieczną alternatywą jest wychodzenie z kotem na smyczy.

Istotną kwestią jest dobór odpowiedniego sprzętu na spacer z pupilem. Nie może on mieć założonej obroży, ponieważ z pewnością szybko się z niej uwolni, zdecydowanie lepiej sprawdzą się szelki dla kota regulowane. Takie rozwiązanie pozwala dopasować ich rozmiar do ciała zwierzaka. Szelki należy wyregulować w taki sposób, by dobrze przylegały w każdym miejscu, a jednocześnie nie były zbyt opięte, powodując tym samym dyskomfort. Ważne jest także poprawne dobranie smyczy. Powinna być długa, aby zwierzę mogło swobodnie spacerować, warto jednak zrezygnować z modeli automatycznych, ponieważ ciągły nacisk może wywołać niepokój u zwierzęcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*