Styl życia

Czy jest upcykling ubrań?

Czy jest upcykling ubrań?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pewnie każdy z nas ma w szafie taką rzecz, w której już nie chodzi. Dawno zapomniane jeansy, już niemodną kurtkę lub za dużą spódnicę. Na szczęście nasza świadomość odnośnie nadawania drugiego życia nieużywanym rzeczom wzrasta. Na rynku pojawiły się różnego rodzaju portale, na których możemy sprzedać dany ciuch, aby ktoś inny mógł się nim cieszyć. Pojawiły się również inne możliwości. Jesteś kreatywny? Dlaczego tego nie wykorzystać? Upcykling – co to takiego? Już wyjaśniamy…

Podstawowe informacje

Jeśli masz w szafie np. starą kurtkę jeansową i niekoniecznie jesteś z niej zadowolona – zrób coś aby przywrócić jej drugie życie. Absolutnie nie wyrzucaj! Upcykling polega właśnie na tym, aby ze starych rzeczy poprzez wkład pracy zrobić cudowne, nowe, modne i unikatowe rzeczy. Ale jeśli masz takie ciuchy, których nie wykorzystasz, ponieważ są na Ciebie za małe – możesz oczywiście sprawić radość koleżance i jej podarować takie rzeczy, ale możesz również stworzyć z nich zupełnie coś nowego np. torbę na zakupy. Na tym właśnie polega upcykling!

A co jeśli nie mamy takich zdolności manualnych lub szkoda nam środowiska i nie chcemy pozbywać się rzeczy, które będą rozkładać się przez bardzo długi czas. Jeśli nie jesteś uzdolniony kreatywnie możesz skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych firm, których jest coraz więcej na rynku. W przeglądarce wyszukaj strony, na których reklamują się osoby, które potrafią czynić cuda z ubraniami. Możesz spróbować np. pod adresem: http://diwu.pl/pl/. Ze zwykłego, wyblakniętego t-shirtu możesz otrzymać zupełnie nową koszulkę przefarbowaną np. metodą vintage dye. Jeśli masz swój własny pomysł, również uzyskasz tam pomoc. Wystarczy, że opiszesz czego oczekujesz, a w krótkim czasie będziesz cieszyć się nową, wyjątkową rzeczą. Warto spróbować!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*