Styl życia

Coaching – na czym to polega?

Coaching – na czym to polega?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Coaching to elastyczne, oparte na współpracy i skoncentrowane na kliencie podejście do pomagania jednostkom w osiąganiu pożądanych przez nie rezultatów.

Coaching polega na pomaganiu ludziom w pomaganiu sobie. Chodzi o rozwijanie pewności siebie i umiejętności, aby móc dokonać zmian, których pragniesz w swoim życiu – czy to w życiu osobistym, czy zawodowym.

Oryginalne podejście

Coaching różni się od tradycyjnego doradztwa tym, że koncentruje się na pomaganiu danej osobie w dokonaniu zmian w jej wzorcach myślenia i zachowaniach, a nie na udzielaniu wsparcia w rozwiązywaniu problemów, które istnieją w przeszłości klienta. Coaching może być również wykorzystywany jako narzędzie zwiększania wydajności, rozwoju kariery i rozwoju osobistego. Coach pomoże Ci sprecyzować, czego chcesz, zidentyfikować przeszkody w osiągnięciu Twoich celów, opracować strategie, które pozwolą Ci je osiągnąć i podjąć działania w kierunku zmiany.

Coaching koncentruje się na przyszłości – jak klient może osiągnąć swoje cele? Jakie są ich mocne strony? Jak mogą pokonać wszelkie bariery? Coachowie pracują z klientami na każdym poziomie – od prezesów i menedżerów wysokiego szczebla po osoby, które chcą wsparcia w rozwoju kariery lub relacji osobistych.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z tego typu usługi, to odwiedź stronę: https://meritum-coaching.pl/edycja-poznan.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*