Technologie

Co zwiększa komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem?

Co zwiększa komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo jazdy autem jest uzależnione od bardzo dużej ilości czynników. Są to między innymi systemy pasywne, takie jak pasy bezpieczeństwa, ale również aktywne, zawierające między innymi system napinaczy pasów, a także poduszki powietrzne. Sprawdzamy jak te systemy funkcjonują i zapewniają nam bezpieczeństwo jazdy.

W razie wypadku

Jeśli auto uderzy bardzo mocno przodem w jakąś przeszkodę, dochodzi do aktywacji poduszek powietrznych i napinaczy. Te dociskają nas mocno do fotela, a poduszki pomagają w uniknięciu obrażeń głowy. Zostają napompowane specjalnym gazem, który natychmiast uchodzi z nich, po uderzeniu głowy kierowcy i pasażera. Dlatego też po aktywacji poduszek w aucie unosi się dym – to właśnie substancja, którą wypełniają się poduszki.

Czujniki uderzenia znajdują się w większości przypadków na pasie przednim, ale w przypadku niektórych marek mogą być w innym miejscu. Znajdziemy je na przykład pod blokiem silnika Subaru, gdzie sięga dodatkowa rama wspierająca jednostkę napędową.

Coś dla komfortu

Jednak oprócz samego bezpieczeństwa, ważny jest też komfort jazdy. Za niego z kolei odpowiadają zupełnie inne elementy, jak choćby klimatyzacja samochodowa, która sprawia, że we wnętrzu panuje niższa temperatura. Elementem oddającym ciepło do otoczenia jest skraplacz, który znajduje się tuż przy grillu przednim Subaru Impreza. Jeśli spojrzymy przez wloty powietrza, ujrzymy zarówno chłodnicę jak i wspomniane urządzeń od układu klimatyzacji, oraz dodatkowy drugi wiatrak, który zapewnia skuteczne odbieranie oddawanego przez skraplacz ciepła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*