Ogród i dom

Co wpływa na dobre działanie domowej kanalizacji?

Co wpływa na dobre działanie domowej kanalizacji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykonanie domowej kanalizacji wcale nie musi być trudne. Dzisiejsze systemy są w części wykonane z rur typu PCV, co zapewnia im lekkość i łatwość w montażu. Do wyboru mamy szamba jedno, dwu i trzykomorowe. Te ostatnie można znaleźć na https://centrum-sciekow.pl/kategoria/szczelne-szamba-plastikowe/zbiorniki-podziemne-titanium/szamba-trzykomorowe/ i będą przydatne, gdy planujemy utworzyć przydomową oczyszczalnię ścieków.

Do tego potrzebujemy jednak kilku dodatkowych modyfikacji. Jeśli nie planujemy większych wydatków, możemy zakupić jednokomorowe szambo. Pamiętajmy, że na dobre działanie całej instalacji mają też wpływ akcesoria, w które należy się zaopatrzyć się możliwie jak najwcześniej.

Kontrolowanie poziomu wody

Sygnalizator zapełnienia zbiornika, który jest dostępny np. na https://centrum-sciekow.pl, pomoże w ocenie poziomu wody. Każde szambo posiada metrowy otwór przez które wyprowadza się ścieki. To właśnie tam powinno być zainstalowane to urządzenie.

Takie akcesoria dzielą się na mechaniczne oraz elektroniczne. Mechaniczny wskaźnik to po prostu pływak z manualnym poziomowskazem. Nie wymaga on podłączenia do prądu. Jego wadą jest za to konieczność samodzielnego sprawdzania stanu wody, poprzez codzienne doglądanie. Elektroniczny sygnalizator posiada czujnik, który umieszczony w jednym z pomieszczeń będzie sygnalizował wysoki poziom napełnienia. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze, ale potrzebuje stałego dostępu do sieci elektrycznej.

Pokrywa do włazu

Przyda się nam również żelazna pokrywa do włazu. Zapewnia całkowite bezpieczeństwo oraz szczelność układu. Co najważniejsze – jest lżejsza od pokrywy betonowej. Odprowadzanie ścieków będzie w ten sposób ułatwione.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*