Ogród i dom

Co nada salonowi przytulny wystrój?

Co nada salonowi przytulny wystrój?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon stanowi wizytówkę domu czy mieszkania. Jest to także pomieszczenie w którym spędzamy wiele czasu, odprężając się w gronie rodziny czy znajomych. Z tego względu ważne jest to by pokój ten był nie tylko funkcjonalny, ale i odpowiednio się prezentował. Jak nadać mu przytulnego charakteru? 

Oświetlenie

Jeden z podstawowych sposobów na stworzenie wyjątkowego klimatu podczas aranżacji wnętrz jest światło. Mowa tutaj zarówno o oświetleniu sztucznym, jak i naturalnym. Niebagatelne znaczenie ma stopień nasłonecznienia pokoju, dlatego warto pomyśleć o roletach dzień noc, które z uwagi na różną przepuszczalność światła pozwalają łatwo kontrolować jego poziom.

Ich dodatkowym plusem jest to, że prezentują się bardzo nowocześnie. Oczywiście w salonie nie może również zabraknąć lamp – najlepiej sprawdzają się wersje ścienne oraz stojące. Należy przy tym pamiętać by dobierać żarówki o ciepłej barwie, dzięki czemu wnętrze będzie się wydawało bardziej przytulne. 

Dekoracje

O ile w przypadku mebli liczy się przede wszystkim ich funkcjonalność, to właśnie dodatki i dekoracje decydują o tym jaki charakter będzie miało całe pomieszczenie. Nie można zatem zapominać o kompozycjach kwiatowych na parapetach czy stolikach. Odpowiedni nastrój zapewnią też obrazy, które w wielu ciekawych projektach można zamówić na https://www.karnix.pl/obrazy.html.

Doskonałym pomysłem jest także wykorzystanie wielu przyjemnych w dotyku tkanin. Te można z powodzeniem wprowadzić do wnętrza poprzez dodanie dywanów, narzut, poduszek czy koców. Ładnie prezentują się te z wzorami, koronkami i haftami. Dzięki temu pomieszczenie zyskuje na walorach estetycznych i jednocześnie wydaje się bardziej przyjazne dla przebywających tam osób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*