Budownictwo i nieruchomości

Budowa domu – co zrobić, żeby zamknąć stan surowy domu?

Budowa domu – co zrobić, żeby zamknąć stan surowy domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowa konstrukcja budynku została już wykonana. Przed oczami rysuje się bryła domu, która obejmuje fundamenty, wszystkie ściany nośne oraz w pełni wykończony dach. Ostateczne zakończenie tego etapu budowy wymaga jednak zamknięciu stanu surowego. Umożliwia to prowadzenie prac wykończeniowych we wnętrzu, co nie będzie już uzależnione od warunków atmosferycznych. Proces zamknięcia stanu surowego polega na kilku podstawowych czynnościach. 

Przeszklenie otworów

Budynek musi być wzbogacony o komplet zewnętrznych drzwi. W tym celu w wejściach montuje się ościeżnice, w które następnie wstawia się ramy wyposażone w zawiasy. Ostatnim krokiem jest umieszczenie na nich skrzydła drzwi. Pełne odizolowanie od warunków zewnętrznych osiągnąć można dopiero wtedy, kiedy wstawione zostaną wszystkie okiennice. Ich montaż przypomina co do zasady montaż drzwi – różni się tylko pewnymi szczegółami. Wyjątkowo wymagające są pod tym względem okna dachowe. Warto więc zatrudnić do wykonania tej pracy dekarza.

Podział przestrzeni wewnętrznej

Ostatnim etapem, który decyduje o zamknięciu stanu surowego domu jest budowa ścianek działowych. Ciężko wyobrazić sobie prace wykończeniowe bez tego ważnego elementu. Ścianki działowe sprawiają, że wnętrze domu uzyskuje swój charakter i funkcjonalność, są one także nośnikiem przewodów instalacji elektrycznej i grzewczej. Podzielenie przy ich pomocy otwartego wnętrza budynku połączone ze wstawieniem drzwi i okiennic to krok, który znacząco przybliża do ukończenia domu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*