Ogród i dom

Basen jako element dekoracyjny w ogrodzie

Basen jako element dekoracyjny w ogrodzie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli dysponujesz chociaż niewielkim terenem ogrodowym przy domu, jesteś wielkim szczęściarzem. Możesz zagospodarować taką przestrzeń, aby była nie tylko praktyczna i komfortowa, ale również estetyczna i reprezentacyjna. Wciąż sporym luksusem jest ogrodowy basen, który najlepiej sprawdza się podczas przedłużających się upałów w sezonie letnim. Poznaj nasze inspiracje na basen, który może jednocześnie pełnić funkcję dekoracyjną w przydomowym ogródku. 

Zbiornik wodny o wyszukanym kształcie 

Największą popularnością cieszą się baseny pompowane i na stelażach, natomiast nie są one zbyt estetyczne pod względem swojego wyglądu. Z powodzeniem można je zastąpić zbiornikiem wodnym na kształt oczka wodnego. Możesz samodzielnie wybrać jego kształt, basen wcale nie musi być wtedy okrągły czy prostokątny. Co więcej, świetną dekoracją takiej strefy wypoczynku i rekreacji jest żywa roślinność. 

Basen dekoracyjnie obudowany 

Basen stawiany jedynie w sezonie wakacyjnym również może być estetyczny. Wystarczy wybrać basen z rattanu, który sprawdza się w ogrodach w stylu nowoczesnym czy retro. Taki zbiornik wodny jest optymalnie praktyczny, ale jednocześnie stanowi doskonałą ozdobę. Jest elegancki, a sam rattan wykazuje mnóstwo zalet funkcjonalnych. Jest między innymi odporny na działanie wody czy słońca, dzięki czemu może służyć w swojej doskonałości przez wiele sezonów. 

Jak widzisz, możesz zadbać o wodną strefę nie tylko pod względem praktycznym, ale również estetycznym. Dzięki temu Twój ogród będzie wyglądał naprawdę wyjątkowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*