Ogród i dom

Jak urządzić mieszkanie w stylu glamour?

Jak urządzić mieszkanie w stylu glamour?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie swojego mieszkania w stylu glamour jest marzeniem wielu z nas. Ten piękny i zarazem bardzo elegancki sposób dekorowania wnętrz od lat ma swoją wciąż niemalejącą rzesze fanów. W naszym artykule postaramy się przedstawić kilka wnętrzarskich rozwiązań inspirowanych stylem glamour i pozwalających poczuć się w swoim mieszkaniu jak w hollywoodzkim apartamencie gwiazd. Zapraszamy do lektury.

Styl glamour – szczypta historii

Styl glamour bez wątpienia wywodzi się z hollywoodzkiego kina lat 40 oraz 50 ubiegłego wieku. Grace Kelly, czy Audrey Hepburn zachwycały wtedy swoim rolami i pięknymi wnętrzami, w których odgrywały swoje filmowe role. Widzowie, chcąc w swoich wnętrzach również poczuć, choć odrobinę filmowego luksusu i elegancji wywarli na dekoratorach oraz producentach wytworzenie się stylu glamour.

Wnętrze glamour – czym się charakteryzuje?

Wnętrze glamour większości z nas kojarzy się z dużymi, kryształowymi żyrandolami, elegancko oprawionymi czarno-białymi fotografiami oraz wyeksponowanymi w pięknych wazonach kwiatami, ale czy tylko? Oczywiście, że nie.

Żadne wnętrze stworzone w tym stylu nie może obyć się bez niezbędnego elementu każdego salonu, czy gabinetu, jakim są fotel glamour. Podobnie, mozaika marmurowa jest nieodłącznym elementem każdej łazienki nawiązującej do Hollywood lat 40 oraz 50.

Reasumując, styl glamour jest szansą na stworzenie w swoim wnętrzu klimatu, jak z wielkiej hollywoodzkiej produkcji. Jest szansą na zaznanie odrobiny luksusu i poczucie się jak gwiazda kina dawnych lat. Piękny fotel glamour, czy elegancka mozaika marmurowa w łazience mogą ten luksusowy charakter tylko podkreślić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*