Wypoczynek i hobby

Z jakich etapów składa się trening z elektrostymulacją mięśni?

Z jakich etapów składa się trening z elektrostymulacją mięśni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elektrostymulacja to metoda stymulacji wykorzystująca prąd elektryczny do pobudzania mięśni. Elektrostymulacja może być stosowana w rehabilitacji lub treningu. Najbardziej rozpowszechnioną formą elektrostymulacji stosowaną w rehabilitacji jest elektrostymulacja mięśni (EMS). EMS był badany w wielu ośrodkach klinicznych i wykazano, że poprawia siłę i wydolność funkcjonalną po urazach lub zabiegach chirurgicznych. EMS może być stosowany przed i po zawodach, takich jak maraton, w celu zapobiegania bolesności w dniach następujących po wyścigu. Może być także używany jako narzędzie do rekonwalescencji po urazie lub operacji. O jego wszechstronności i możliwościach, jakie daje, można przeczytać m.in. z poniższej witryny https://impulsetraining.pl/studio/gorzow-wielkopolski/.

Etapy treningu z elektrostymulacją mięśni obejmują:

1) Etap rozgrzewki

Jest to pierwszy etap treningu z elektrostymulacją mięśni. Na tym etapie trenujemy mięśnie, które nie są zaangażowane w ćwiczenie lub ruch, który chcemy uzyskać. Ma to na celu przygotowanie ich do nadchodzącego obciążenia i stymulację przed rozpoczęciem pracy. 2.

2) Etap treningu

To moment, w którym faktycznie zaczynasz używać swoich mięśni. Na tym etapie mięśnie są trenowane poprzez zastosowanie bodźca elektrycznego za pomocą elektrod przymocowanych do mięśni, a następnie poruszanie nimi według własnego uznania.

3) Etap schładzania

Obejmuje on rozciąganie i relaksację po ćwiczeniach, co pozwala zapobiegać urazom i poprawić ogólny stan zdrowia. korzyści z ćwiczeń z wykorzystaniem urządzeń do elektrostymulacji mięśni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*