Pieniądze i biznes

Wysyłasz cenny pakunek? Dowiedz się, jak go odpowiednio zabezpieczyć

Wysyłasz cenny pakunek? Dowiedz się, jak go odpowiednio zabezpieczyć
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysyłając cenny ładunek, zawsze mamy pewną obawę przed tym, czy bezpiecznie dotrze na miejsce, bez uszkodzeń wynikających z przebiegu trasy. Ponadto, w przypadku wartościowych przedmiotów zachodzi również ryzyko kradzieży i innych, podobnych działań. Żeby prawidłowo się przed nimi zabezpieczyć, powinniśmy zastosować dostępne na rynku możliwości. Jest ich wiele, a te najprostsze naprawdę nie kosztują dużo, mimo że mogą w znaczny sposób wpłynąć na bezpieczeństwo naszego towaru.

O czym warto wiedzieć przed wysyłką?

Na małe przedmioty, które chcielibyśmy dokładnie zabezpieczyć i ustrzec przed oczami ciekawskich, a także przed możliwością zalania lub wilgocią (jeśli wysyłany towar jest na nią wrażliwy), przydadzą się koperty kurierskie. Są one wykonane z solidnej, trudnej do rozerwania folii i mają bezpieczne zamknięcie samoklejące. Świetnie sprawdzają się również do przewożenia dokumentów dotyczących danego towaru, bowiem mamy pewność, że papiery nie ulegną uszkodzeniu związanemu np. z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi.

Na towar większy lub zabezpieczany w inny sposób warto mieć gwarancję. Pozwala ona dochodzić odszkodowania od przewoźnika, jeśli towar uległ podczas transportu uszkodzeniu lub został otworzony przed dotarciem na miejsce. Pewność, że nikt do niego nie zaglądał wcześniej niż to konieczne, zagwarantuje naklejka gwarancyjna. W zależności od wybranego rodzaju zostawi jakiś ślad na opakowaniu, który poinformuje odbiorcę, że ktoś nieupoważniony zaglądał do środka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*