Styl życia

W co ubrać się na przyjęcie firmowe?

W co ubrać się na przyjęcie firmowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Impreza firmowa to długo wyczekiwany przez wiele osób czas integracji i odpoczynku z kolegami z pracy. Naturalnie każdy chciałby zaprezentować się w jak najlepszym wydaniu. To często jedyna okazja na założenie kreacji innej niż typowo biurowy, codzienny zestaw. Panie chętnie sięgają po sukienki wyjściowe, a panowie po garnitury lub przynajmniej koszulę z marynarką.

Przyjęcie firmowe – modowe szaleństwo w dobrym guście

Wybierając strój na przyjęcie firmowe trzeba dobrze się zastanowić i dobrać właściwy zestaw do okazji. Najlepiej sprawdzić w jakim lokalu będzie się odbywała integracja. Inny strój wybierzemy przecież do opery, a inny do escape roomu czy pubu. Zazwyczaj przyjęcia firmowe zaplanowane są raz lub dwa w roku i są dosyć eleganckie.

Kobiety często wybierają sukienki. Szukając idealnej, pamiętajmy, żeby nie przesadzić. Przyjęcie firmowe to nie gala oscarowa. Dobrze postawić na klasyczną sukienkę lub zestaw, który możemy ożywić ciekawymi dodatkami np. butami na obcasie w kontrastowym kolorze, biżuterią, oryginalną torebką czy nawet skórzaną kurtką, żeby dodać stylizacji rockowego charakteru. Pamiętajmy też o wygodzie. Lepiej nie przesadzać z ogromnymi dekoltami czy długością sukienki, która będzie uniemożliwiała nam dobrą zabawę.

Mężczyźni są ostatnio coraz lepiej ubrani. Dobry wybór na firmową imprezę to garnitur lub w wersji mniej formalnej, koszula i marynarka. Ważne, aby prawidłowo dobrać ubrania na wyjście wieczorowe – założyć marynarkę w dobrym rozmiarze (nie za ciasną ani nie za luźną), z porządnego materiału. Na mniej oficjalnych spotkaniach można zrezygnować z krawata. Ostatnio modnym akcentem są kolorowe skarpetki, które dodają oryginalności i ożywiają klasyczne męskie stroje. Można je dobrać pod kolor marynarki, muszki lub koszuli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*