Ogród i dom

Szukamy zasłon do nowego mieszkania

Szukamy zasłon do nowego mieszkania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tkaniny i materiały odgrywają w każdym domu istotną rolę, ponieważ ocieplają całą aranżację oraz nadają jej zupełnie nowego charakteru. Jednym z najlepszych sposobów na udekorowanie pomieszczeń są zasłony, które oprócz funkcji estetycznej spełniają również funkcję stricte praktyczną — chronią wnętrze przed nadmiernym słońcem i zabezpieczają nas przed wzrokiem wścibskich sąsiadów. W większości mieszkań sprawdzą się zasłony gotowe, które można kupić w różnorodnej stylistyce i wzornictwie.

Wybór zależy nie tylko od osobistych preferencji

Decydując się na zakup zasłon do nowego mieszkania, powinniśmy w pierwszej kolejności zwracać uwagę na gramaturę materiału, która decyduje o stopniu jego układania się. Ciężkie wersje (wykonane np. z pluszu, aksamitu lub weluru) lepiej sprawdzą się w rozległych wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym lub klasycznym, natomiast lekkie i transparentne (np. z tiulu) będą idealnym wyborem do niewielkiego pokoju dziennego czy pomieszczenia w stylu skandynawskim. Kolejną kwestią wartą rozpatrzenia jest rodzaj upięcia. Wiele osób stawia na modele marszczone, o długości sięgającej do podłogi. To rozwiązanie nadaje się przede wszystkim do salonów wymagających optycznego podwyższenia. Alternatywą są produkty podpinane za pomocą ozdobnych chwostów, które posiadają zaciski pozwalające na dowolne drapowanie tkaniny. Jeśli chodzi o konkretne rodzaje zasłon, to wyróżniamy:

 

  • makarony firany — oryginalne zasłonki w formie pasków materiału, które można bez trudu rozchylać
  • wersje dekoracyjne — w różnorodne wzory i kolory, ich głównym zadaniem jest ozdabianie wnętrza
  • modele zaciemniające — robione z grubszych tkanin, przeznaczone do pomieszczeń z oknami skierowanymi na południe, ewentualnie zachód
  • zasłony panelowe — występują w postaci pasów montowanych do specjalnej górnej szyny i charakteryzują się tym, że można je zasuwać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*