Styl życia

Rzeczy do wygodnego ćwiczenia w domu

Rzeczy do wygodnego ćwiczenia w domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trening w domu jest świetnym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, pozwala zapełnić czas i zaoszczędzić na siłowni, bądź też uzupełnić ją. Takie ćwiczenia są rozwiązaniem bardzo budżetowym, niemniej istnieją pewne rzeczy, w które koniecznie trzeba się wyposażyć – o ile urządzenia stricte treningowe można ograniczyć do minimum (hantelek, gum, maty), czy nawet wykonywać ćwiczenie wyłącznie z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, o tyle nikt nie obędzie się bez odpowiedniego stroju, zapewniającego komfort ćwiczeń (bo nie trzeba przecież dodawać, że ubiór do ćwiczeń nie powinien być strojem używanym przez resztę dnia). Co potrzebujesz do wygodnego ćwiczenia w domu?

Legginsy

Absolutna podstawa ćwiczeń, przez ekspertów cenione o wiele bardziej, niż szorty. Trenując w legginsach, mamy pewność, że nasze nogi nie ulegną obtarciu, co zdarza się przy krótkich spodenkach. Daje to te również możliwość ćwiczenia na niekoniecznie przyjemnym podłożu, na przykład szorstkim dywanie. Zapewniają też dużą uniwersalność: można ćwiczyć w nich również na dworze, są świetne również do uprawiania joggingu. Wykonane z dobrego materiału dają komfort termiczny i dobrze wchłaniają pot.

Koszulka

Daje podobne zalety, co legginsy: chroni przed obtarciami, wchłania, wreszcie daje psychiczny komfort tym, którzy niekoniecznie czują się dobrze bez koszulki. Ważne jest zwrócenie uwagi na materiał wykonanie, natomiast długość rękawów – i w ogóle ich obecność – można dobrać zależnie od osobistych preferencji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*