Ogród i dom

Rolety kontra zasłony

Rolety kontra zasłony
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety, czy zasłony? Może jedno i drugie? Dylematów związanych z wystrojem wnętrz nie ma końca. Czym kierować się podczas dekoracji okna? Kilka podpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule, w którym rozważmy zakup rolet i zasłon.

 

Kiedy zdecydować się na rolety?

 

Rolety wewnętrzne to tak naprawdę prawdziwe must have każdego pomieszczenia, które otwarte jest na słońce. Dobrym przykładem w tym miejscu będzie zapewne sypialnia, czyli pokój, w którym odpoczywamy. Późną wiosną lub latem, słońce zachodzi o wiele później, przez co ciężko jest zasnąć na przykład dzieciom. Odpowiednio dobrane rolety pozwolą wyciemnić pomieszczenie w dowolnym momencie bez względu na porę roku czy dnia.

Jeżeli mieszkamy w mieszkaniu, warto rozważyć rolety w każdym pomieszczeniu również ze względu na sąsiadów. Każdemu zależy na intymności i zapewne nikt nie lubi, gdy ktoś zagląda mu przez okno do pokoju, łazienki, czy kuchni.

 

Kiedy zdecydować się na zasłony?

 

Często wiele osób decyduje się na połączenie zasłon z roletami. Jeżeli rolety są gładkie i mają jednolity kolor, ciekawie komponują się z np. zasłonami na kółkach. Gruba zasłona z pewnością uwydatnia nasze okno lub zapewni ochronę przed słońcem, gdy rezygnujemy z rolet.

Zasłony najczęściej wybierane są do salonów oraz sypialni. Jeżeli nie wiemy, co wybrać do kuchni, to z pewnością warto rozważyć rolety rzymskie, które są hitem ostatnich sezonów.

Rolety oraz zasłony możemy indywidualnie dobierać pod względem naszych upodobań. Na pewno świetnym rozwiązaniem będzie połączenie rolety z zasłoną w bardzo nasłonecznionych pomieszczeniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*