Ogród i dom

Przydatne gadżety ogrodowe

Przydatne gadżety ogrodowe
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród to miejsce o ogromnym potencjalne, które może stanowić naszą przydomową oazę. W ciepłe dni można tam popracować, zrelaksować się czy przyjąć gości. Jest to także doskonałe miejsce na rodzinne imprezy i spotkania z przyjaciółmi. Jakie gadżety przydadzą się i przy okazji umilą spędzony tam czas? 

Meble i ozdoby

Jeśli dysponujemy zadaszoną częścią ogrodu to z powodzeniem można tam stworzyć niemal dodatkowe pomieszczenie, lecz na świeżym powietrzu. Często instalujemy tam grille zewnętrzne, które umożliwiają przygotowanie znakomitych posiłków i mogą być podstawą do zorganizowania przyjęcia w ciepły dzień. W związku z tym na pewno przyda się trochę mebli ogrodowych, w tym krzesła i stoliki.

Ciekawym pomysłem jest hamak lub alternatywnie huśtawka w formie ławy, tak by pomieściła dwie czy trzy osoby. Warto zadbać też o elementy ozdobne, które jednocześnie mogą pełnić role funkcjonalne. Mogą to być choćby lampiony, będące dodatkowym oświetleniem czy doniczki, w których posadzimy drobne warzywa i zioła. 

Ochrona przed owadami i warunkami atmosferycznymi

Latem wieczory spędzone w ogrodzie mogą być bardzo przyjemnymi chwilami, lecz przeszkodzić może w tym nadmiar owadów, a w szczególności komarów. Nie zaszkodzi zatem by sięgnąć po specjalne świece, które są skomponowane tak by je odstraszać. Przy okazji jest to ciekawy element ozdobny. Czasem w ciągu dnia przy wypoczynku na dworze może doskwierać nadmiar słońca lub porywisty wiatr. By podtrzymać komfort spędzania takiego czasu w ogrodzie można zdecydować się na parasol ogrodowy dostępny na https://koler.pl/sklep/, a do tego wykorzystać maty bambusowe, by na ogrodzeniu lub barierkach przy tarasie zbudować osłonę, która powstrzyma nieprzyjemny wiatr.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*