Wypoczynek i hobby

Podstawowy sprzęt żeglarski

Podstawowy sprzęt żeglarski
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jachty to jednostki pływające o napędzie motorowym, wykorzystywane zarówno w celach stricte rekreacyjnych (na jeziorach, morzach, oceanach), jak i sportowych. Każdy tego typu środek transportu przed wyruszeniem w trasę musi zostać odpowiednio wyposażony w profesjonalny sprzęt żeglarski. Do podstawowych elementów wyposażenia technicznego zaliczamy m.in. osprzęt ratunkowy i wszelkie akcesoria ułatwiające sterowanie jednostką. Niezbędne produkty kupimy bez problemu na https://www.szopeneria.pl/pl/c/Liny-stalowe-nierdzewne/143

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Każdy jacht powinien zostać wyposażony przede wszystkim w odpowiednie środku ratunkowe, które przydają się w sytuacji zagrożenia. Zaliczamy do nich kamizelki, pasy oraz koła ratunkowe, gaśnice, odbijacze, bosaki, rakiety spadochronowe, a także apteczki. Oprócz tego nie obejdzie się bez specjalistycznych narzędzi służących do nawigowania. W tej kategorii wyróżniamy m.in. odbiorniki GPS, reflektory radarowe, lornetki, lunety i kompasy magnetyczne.

Sprzęt żeglarski obejmuje ponadto liczne akcesoria i konstrukcje zapewniające nam wysoki komfort żeglowania i sterowania jednostką, Mowa tutaj np. o drabinkach, bulajach, karabińczykach, kandaharach, banderach, pantografach, bloczkach, linkach stalowych, korbach, a nawet stolikach i podporach. Wymienione elementy posiada w swojej bogatej ofercie dosłownie każdy stacjonarny i internetowy sklep żeglarski. Nie zapomnijmy również o naczyniach do gotowania i urządzeniach kuchennych, instalacjach (elektrycznej, gazowej oraz wodnej), oświetleniu kajutowym i nawigacyjnym, a poza tym o klimatyzacji i właściwym ogrzewaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*