Budownictwo i nieruchomości

Płyty warstwowe – Jakie jest ich wykorzystanie w budownictwie?

Płyty warstwowe – Jakie jest ich wykorzystanie w budownictwie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płyty warstwowe to rodzaj materiału budowlanego wykonanego z dwóch cienkich arkuszy metalu lub innego materiału z warstwą izolacyjną pomiędzy nimi. Płyta warstwowa jest powszechnie stosowana do okładzin zewnętrznych, a także wewnętrznych okładzin ściennych i paneli sufitowych.

Skład

Warstwa izolacyjna to zazwyczaj poliizocyjanurat lub polistyren, które są zwykle spienionymi tworzywami sztucznymi o wysokich wartościach R. Z tych materiałów można tworzyć ściany i dachy, które są znacznie bardziej energooszczędne niż te wykonane z solidnych materiałów, takich jak drewno, stal czy beton. Płyty warstwowe są często stosowane w budownictwie mieszkaniowym, ale są również szeroko stosowane w budynkach komercyjnych, a przykład jest na stronie http://www.mardan.pl/plyty-warstwowe/budowa-obiektow/hale.

Płyty warstwowe są zwykle wykonane przez łączenie dwóch arkuszy metalu z jednej strony za pomocą kleju. Tworzy to przestrzeń powietrzną pomiędzy dwoma warstwami metalu, która pozwala warstwie izolacyjnej utrzymać ciepło wewnątrz w miesiącach zimowych i na zewnątrz w miesiącach letnich.

Kompozyt

Do najczęstszych rodzajów płyt warstwowych należą aluminiowe płyty kompozytowe (ACP). Aluminiowe panele kompozytowe składają się z cienkich arkuszy aluminiowych połączonych z rdzeniem polistyrenowym z powłoką ochronną po obu stronach, aby zapobiec korozji z powodu kontaktu z wodą. Są one często używane do pokrycia ścian zewnętrznych, ponieważ zapewniają doskonałą odporność na ogień i wymagają niewielkiej konserwacji po prawidłowym zainstalowaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*