Styl życia

Oprogramowanie, z jakiego mogą korzystać studenci w trakcie swojej edukacji

Oprogramowanie, z jakiego mogą korzystać studenci w trakcie swojej edukacji
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród młodych ludzi wciąż popularny jest pomysł studiowania. Wielu absolwentów szkół średnich składa dokumenty na wymarzone uczelnie i w końcu rozpoczyna zajęcia na pierwszym roku. Podczas studiów bardzo przydatne okazują się niektóre oprogramowania komputerowe, które ułatwiają tworzenie notatek, pisanie prac zaliczeniowych, a także samą naukę. W jakie programy warto się zaopatrzyć jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego?

Najlepsze programy do przygotowywania notatek

Jedną z najważniejszych rzeczy na studiach często jest przygotowywanie solidnych i przejrzystych notatek. Na komputerze czy tablecie można je wykonać szybciej, niż pisząc ręcznie, dlatego warto zakupić sobie odpowiedni program do notowania. Cenne oprogramowania zawiera pakiet Office 365 Student, w którym znajduje się m.in. OneNote. Jest on szczególnie doceniany przez studentów kierunków technicznych, którzy muszą uzupełnić notatki o różne wykresy i obliczenia. To bardzo intuicyjny program, który z pewnością sprawdzi się też na innego typu kierunkach.

W jakim programie przygotować projekt naukowy?

Studenci i uczniowie najczęściej przygotowują swoje referaty w edytorach tekstu. Przykładem takiego programu jest Word, który również wchodzi w skład pakietu Office 365 Student. Z kolei do sporządzenia prezentacji multimedialnych świetnie sprawdzi się PowerPoint. W ramach Office 365 wszystkie programy są na bieżąco aktualizowane. Użytkownicy zyskują więc dostęp do najnowszych wersji programów i wielu przydatnych funkcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*