Ogród i dom

Okiennice – praktyczna ozdoba domu

Okiennice – praktyczna ozdoba domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okiennice kojarzą się z dekoracyjnymi elementami starych domów, ale mogą być również świetnym dodatkiem do fasad nowoczesnych budynków. Oprócz funkcji dekoracyjnych posiadają szereg zalet praktycznych. Chronią wnętrze domu przed słońcem i upałem oraz doskonale zastępują zasłony. W zimie dodatkowo chronią przed utratą ciepła. Warto zastanowić się nad ich zamontowaniem, aby całkowicie zmienić wygląd całego budynku. 

Dlaczego warto zdecydować się na okiennice?

Wybierając okiennice do domu warto się zastanowić, nad tym, z jakiego materiału powinny być one wykonane. Na rynku dostępne są okiennice wykonane z drewna, tworzywa sztucznego oraz aluminium. Okiennice drewniane najczęściej wykonywane są z drewna sosnowego. Doskonale radzą sobie z wilgocią, działaniem promieni słonecznych oraz niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Są świetną dekoracja fasad budynku, nadając jej egzotycznego wyglądu. Mogą być one pomalowane na różne kolory, dzięki czemu łatwiej dopasować je do koloru budynku.

Te wykonane z tworzywa sztucznego nie odkształcają się i są bardzo łatwe w czyszczeniu. Posiadają stalowe wzmocnienia, dzięki czemu świetnie chronią dom przed włamaniem. Okiennice zewnętrzne aluminiowe doskonale sprawdzają się do nowoczesnych domów wyposażonych w automatyczne systemy sterowania. Posiadają obrotowe lamele, które można całkowicie zamknąć. Skutecznie chronią przed hałasem oraz w zimie przed śniegiem i chłodem. Ogromną zaletą okiennic jest to, że można dopasować je do praktycznie każdego okna. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*