Pieniądze i biznes

Ogłoszenie upadłości, czyli jak zwolnić konsumenta z długów

Ogłoszenie upadłości, czyli jak zwolnić konsumenta z długów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bycie w odpowiedniej sytuacji materialnej stanowi niezwykle ważny element naszego życia. Płynność finansowa umożliwia nam zaspokajanie podstawowych potrzeb swoich i swojej rodziny, a także realizowanie własnych pasji, marzeń i troszczenie się o to, co będzie miało miejsce w przyszłości. Niestety, niekiedy nagłe i narastające wydatki lub nieoczekiwana utrata źródła dochodów mogą przyczynić się do problemów z regulowaniem zobowiązań. Spirala długów stanowi ogromne niebezpieczeństwo. Jak się z niej uwolnić?

Odzyskać życiową stabilizację

Warto rozważyć rozwiązanie, którym jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Na jej mocy, zobowiązania, które wynikły przed jej ogłoszeniem i nie zostały uiszczone w postępowaniu upadłościowym zostają anulowane. Ostatecznym celem upadłości jest całkowite umorzenie długów posiadanych przez daną osobę. Ma ono miejsce pod warunkiem, że konsument działa zgodnie z prawem i zachowuje uczciwość. Z takiej formy pomocy nie może więc skorzystać ktoś, kto dopuścił się oszustwa w postaci ukrywania swego majątku lub ten, kto celowo doprowadził do niewypłacalności.

Istota upadłości konsumenckiej

Na czym polega postępowanie upadłościowe? Najprościej rzecz ujmując – na sprzedaży części lub całości majątku należącego do konsumenta. Środki pochodzące z tej transakcji służą pokryciu roszczeń wierzycieli. Aby cała procedura została przeprowadzona właściwie i z jak największą korzyścią dla nas, warto skorzystać w tym celu z profesjonalnej pomocy. Więcej szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć odwiedzając stronę internetową: https://kancelariad2dgroup.pl/upadlosc-konsumencka/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*