Budownictwo i nieruchomości

Ocieplanie sypialni krok po kroku

Ocieplanie sypialni krok po kroku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia to pomieszczenie, w którym wypoczywamy i śpimy. Z uwagi na to warto zadbać o to, aby w naszej sypialni zawsze panowała odpowiednia temperatura i nie było w niej wilgoci. Noc potrafi być przecież chłodna, zwłaszcza zimą, nawet wewnątrz mieszkania. Sypialnie warto zatem ocieplić od wewnątrz, co zagwarantuje nam spokojny sen. Jak Jednak to zrobić?

Jak ocieplić sypialnię?

Chcąc ocieplić sypialnię, na samym początku warto zadbać o docieplenie okna, gdyż to ono najczęściej staje się nieszczelne, wpuszczając do środka chłodne powietrze i wilgoć. Warto stworzyć zatem podokienne docieplenie składające się na tzw. ciepły parapet. Jest to docieplenie poprzez przyklejenie specjalnej listwy podokienne wykonanej z tworzywa sztucznego, bądź twardego styropianu. Szczeliny przy oknie należy natomiast uszczelnić specjalną taśmą rozprężną lub klejem akrylowym. Następnie należy zadbać o ściany i ich dobrą izolację. Do tego celu dobrze sprawdzą się listwy białe, wykonane z tworzyw o dobrych parametrach termoizolacyjnych. Montuje się ja na na szczelinach przy łączeniu ścian z podłogą, a także sufitem.

W celu dodatkowego ocieplenia samych ścian konieczne jest przymocowanie płyt, takich jak membrana EPDM. Jest to rodzaj materiału, który cechuje wysoka wodoszczelność, trwałość w nawet skrajnie ekstremalnych warunkach, a także lekka waga i brak konieczności jakiejkolwiek konserwacji. Płyty takie należy przymocować do ścian za pomocą specjalistycznych mocowań lub przykleić, pamiętając o dokładnym uszczelnieniu wszelkich przerw. Tak ocieplona sypialnia z pewnością stanie się przytulnym miejscem, bez względu na warunki pogodowe, czy porę dnia panującą na zewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*