Styl życia

Niezbędne akcesoria dla niemowlaka

Niezbędne akcesoria dla niemowlaka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowując się do przyjścia na świat dziecka, rodzice kupują wyprawkę, składającą się w głównej mierze z ubranek i większych gadżetów. Potrzebne są też jednak akcesoria codziennego użytku, takie jak pieluszki wielorazowe czy kocyki. Ułatwiają one pielęgnację i opiekę nad niemowlakiem. Jakie są najważniejsze artykuły tego typu? 

Do przewijania

Przez parę pierwszych lat życia trzeba dbać o higienę dziecka, co obejmuje jego przewijanie. Jednym z podstawowych akcesoriów jest zatem przewijak dla niemowląt. Jest to swego rodzaju twarda mata, która może być dostępna do montowania na łóżeczku, ale też choćby na komodzie. Podczas tych czynności przydadzą się również specjalne chusteczki nawilżane oraz kosmetyki (takie jak puder, zasypka czy krem na odparzenia). Oczywiście niezbędnym elementem wyprawki malucha musi być także pieluszka kieszonka.

Do kąpieli

Nie można zapominać o akcesoriach pomagających rodzicom w kąpaniu malca. Podstawą jest specjalna wanienka – można wybrać mniejszy model lub nieco większy, jeśli ma on służyć przez dłuższy czas, gdy maluch podrośnie. Przydatnym gadżetem jest ręcznik z kapturkiem, który ułatwia osuszenie dziecka i przeniesienie go do łóżeczka. Oprócz tego konieczny jest zakup kosmetyków do kąpieli, przeznaczonych dla niemowląt, które są zdecydowanie delikatniejsze niż te tradycyjne. 

Do karmienia

Jedną z kluczową czynności w pierwszym okresie życia dziecka jest oczywiście dawanie maluchowi pożywienia. Po zakończeniu karmienia piersią, pokarm podawany jest najmłodszemu w buteleczkach. Dostępne są różne wersje, od szklanych, przez plastikowe, po sylikonowe. Ważnym akcesorium jest też podgrzewacz, który znacznie ułatwia zagrzanie pokarmu, bez względu na okoliczności. Wreszcie przyda się także smoczek – na samym początku najlepiej wybierać takie z niewielką dziurką. Istnieją również wersje pomagające w zwalczeniu kolki u dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*