Technologie

Najczęstsze usterki układy wydechowego

Najczęstsze usterki układy wydechowego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usterki układu wydechowego należą do najczęściej spotykanych w nowoczesnych urządzeniach. Zazwyczaj dotyczą one samochodów i innych pojazdów spalinowych. Z czego wynikają różnego rodzaju usterki i jak sobie z nimi radzić?

Przyczyny usterek układu wydechowego 

Problemy z układem wydechowym bardzo często wynikają z nadmiernej eksploatacji. Rury wydechowe mogą pracować kilka godzin dziennie i nieustannie narażone są na wysokie temperatury. Na stan układu wpływają różne szkodliwe substancje chemiczne, które osłabiają mało jakościowe materiały wchodzące w jego skład. Układy wydechowe powinny opierać się na rurach ze stali nierdzewnej, które dzięki swojej odporności sprawdzają się nawet w przypadku najbardziej korozyjnych związków. Układ wydechowy może uszkodzić się również przy zmiennych warunkach atmosferycznych, gdzie narażony jest na częsty kontakt z wodą. 

Najczęstsze usterki układu wydechowego 

Bardzo często układ wydechowy pęka z uwagi na regularne rozgrzewanie się i stygnięcie. Wynika to z rozszerzalności cieplnej metalu pod wpływem temperatury. Układ lubi się też zatkać przez zapychanie różnych cząstek stałych. Istnieją różne preparaty, dzięki którym można go wyczyścić, choćby w jego końcowej części. Najlepiej jednak wykonać serwisowe wypalanie filtra. W przypadku układu wydechowego należy uważać na katalizator, który ulega awarii przy niedrożności. Wynika to najczęściej z osadzenia się sadzy. Katalizator należy w takich przypadkach wymienić na nowy, co oszczędzi późniejszych problemów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*