Ogród i dom

Mop do mycia podłóg – jaki model wybrać?

Mop do mycia podłóg – jaki model wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrzymanie porządku jest jednym z podstawowych warunków wysokiego komfortu przebywania w domu lub mieszkaniu. Ogromne znaczenie ma w tym kontekście  zwłaszcza dbanie o czystość podłóg, na których stosunkowo szybko osiada kurz i gromadzą się inne zanieczyszczenia. Najbardziej uniwersalne akcesoria do sprzątania takich powierzchni to mopy, czyli proste konstrukcje składające się z kija i specjalnej końcówki wyposażonej w materiał czyszczący. Dostępne są one na rynku w bardzo zróżnicowanej formie. 

Wygoda eksploatacji jest istotna

W sklepach można znaleźć mopy sznurkowe, paskowe, płaskie, obrotowe, a nawet parowe. Te pierwsze są wyposażone w białe sznureczki wykonane z bawełny, mikrofibry albo włókien syntetycznych. Ich zaletą jest przede wszystkim całkiem niezłe wchłanianie wody i niewygórowana cena. Z drugiej jednak strony z upływem czasu szarzeją i tracą właściwości użytkowe, dlatego coraz więcej osób rezygnuje z ich zakupu. Modele paskowe są z kolei wytwarzane głównie z bawełny lub irchy, czyli materiału przypominającego cienką skórkę. Są nieco droższe od sznurkowych, ale jednocześnie znacznie lepiej czyszczą zabrudzenia, a na dodatek nie pozostawiają po sobie nieestetycznych smug.

Dużą popularnością cieszą się też mopy płaskie, posiadające prostokątną albo trójkątną stopę pokrytą mikrofibrą. Znakomicie zbierają one kurz i można je bez problemu prać w pralce automatycznej, co dla wielu osób ma duże znaczenie. Jeśli natomiast zależy nam na wyjątkowo wysokiej funkcjonalności, powinniśmy koniecznie zastanowić się nad mopem obrotowym, oferowanym najczęściej z wiadrem wyposażonym w praktyczny pedał. Taki sprzęt pozwoli nam szybko i bardzo dokładnie umyć całą podłogę, łącznie z trudno dostępnymi zakamarkami. W sklepach znajdziemy ponadto zaawansowane mopy parowe, idealnie nadające się zarówno do czyszczenia powierzchni płaskich, jak i tapicerek, blatów, okien czy szczelin.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*