Styl życia

Kurtka zimowa na górską wyprawę dla Pań

Kurtka zimowa na górską wyprawę dla Pań
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór kurtki zimowej sportowej damskiej na górską wyprawę nie jest sprawą łatwą. Obecnie na rynku dostępnych jest tak wiele produktów, że pojawia się trudność w wyborze odpowiedniego modelu. Producenci, zachwalają swoje wyroby, podkreślając nowatorstwo zastosowanych materiałów i technologii. W chwili obecnej największą popularnością cieszą się kurtki softshellowe oraz membranowe.

Zarówno jedne jak i drugie posiadają swoje zalety i wady, dlatego też przed ostatecznym wyborem produktu, należy zastanowić się czego oczekuje się po kurtce na zimowe, górskie wyprawy. Póki co nie udało się jeszcze stworzyć materiału idealnego, który jednocześnie byłby trwały, wygodny, chroniłby przed zimnem, wiatrem i deszczem, a przy tym zapewniał dobre odprowadzanie potu. Chociaż istnieją na rynku hybrydy kurtek wykonanych z softshellu i membrany, ich oznaczenia często są niejasne.

Większość osób wybierających się w góry pragnie, by kurtka chroniła ich przed zimnem oraz wiatrem, a przy tym zapewniała odpowiednią wentylację. Najlepiej zatem sprawdzi się kurtka damska zimowa z kapturem. Wszystkie te warunki w zadowalającym stopniu spełnia softshell, materiał trwały i przyjemny w dotyku. Jedynym jego mankamentem jest to, że nie chroni w stu procentach przed deszczem. Dlatego też osoby, które pragną kurtki oddychającej i doskonale chroniącej przed opadami atmosferycznymi oraz wiatrem, powinny zdecydować się na produkty membranowe. Najbardziej znanymi membranami są te oznaczone logo Goretex. Wybierając takie kurtki należy jednak pomyśleć o założeniu na górską wyprawę ciepłej warstwy wewnętrznej, np. w postaci bluzy polarowej. Bez względu na to jaką kurtkę się wybierze, warto zaopatrzyć się także w bieliznę termoaktywną i bezrękawnik, który może przydać się podczas wyjątkowo mroźnych dni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*