Styl życia

Kosmetyki do wykonania manicure’u w domu

Kosmetyki do wykonania manicure’u w domu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie coraz większą popularność zyskuje samodzielne stylizowanie własnych paznokci. Ten sposób dbania o urodę pozwala zaoszczędzić wiele czasu do tej pory poświęcanego na pobyt w gabinetach stylistów oraz jeszcze większą ilość pieniędzy. W perspektywie długoterminowej jednorazowy zakup potrzebnych produktów i przyrządów do manicure jest bowiem znacznie mniejszym wydatkiem niż regularne wizyty u kosmetyczki. Jak więc zacząć samodzielnie dbać o paznokcie i jakich kosmetyków potrzeba, aby móc tworzyć własne, równie nieprzeciętne stylizacje? 

Niezbędne produkty i preparaty 

W przypadku manicure hybrydowego absolutne minimum stanowi jedynie kilka produktów: do wykonania stylizacji potrzeba przede wszystkim tzw. cleanera – opartego na alkoholu izopropylowym, mającego za zadanie odtłuścić i oczyścić płytkę paznokcia po zmatowieniu jej pilnikiem i po zakończeniu stylizacji – i światłoutwardzalnej bazy pod kolorowe lakiery hybrydowe. Dobrze przygotowana podstawa zapewnia trwałość i wysoką jakość manicure, dlatego tak ważne jest zadbanie o jej jak najlepsze wykonanie. Po pomalowaniu paznokci kolorem należy pokryć je bezbarwnym topem w celu zabezpieczenia i przedłużenia trwałości stylizacji, dlatego w niego również warto zainwestować. Niektórzy producenci dodatkowo oferują różnego rodzaju ozdoby do paznokci, takie jak specjalne pyłki aplikowane na utwardzony lakier, kryształki, folie transferowe czy naklejki. 

W przypadku paznokci przedłużanych na przystosowaną do tego zabiegu bazę należy zaaplikować żel uv, który pozwoli na mocne utwardzenie płytki i nadanie paznokciom pożądanej długości i kształtu. Technika wykonywania manicure żelowego różni się od pracy nad manicure hybrydowym, przed rozpoczęciem stylizacji warto więc zaznajomić się z poprawnym sposobem tworzenia wymarzonych paznokci. Przykładowo, w celu wyrzeźbienia poprawnego przedłużenia należy również zaopatrzyć się w papierowe formy. Istnieją również różne rodzaje żeli, spośród których należy wybrać ten najbardziej dostosowany do swoich potrzeb. 

Dodatkowe produkty i akcesoria 

Jeżeli płytka paznokcia jest tłusta lub słaba i znacznie wpływa to na trwałość manicure, można temu zaradzić poprzez stosowanie dodatkowych preparatów pod bazę hybrydową. Większość producentów zaleca dodatkowe stosowanie tzw. primerów – najczęściej poleca się te bezkwasowe, natomiast dla wyjątkowo problematycznych płytek dobrym wyborem mogą okazać się primery kwasowe – przy aplikacji tego typu produktów należy jednak uważać na skórki wokół paznokcia. Jeżeli natomiast podczas wykonywania stylizacji pojawia się problem z wyjeżdżaniem pędzelkiem poza paznokieć, można zastosować specjalne gumy peel-of, mające za zadanie ochronić skórę przed ubrudzeniem lakierem. Dodatkowo w celu szybszej i łatwiejszej pracy można również zakupić frezarkę z wymiennymi frezami, ułatwiającą opracowanie skórek, ściągnięcie lakieru hybrydowego, a nawet usunięcie z paznokcia żelu budującego. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*