Technologie

Konserwacja klimatyzatora – po pewnym czasie wypada ją przeprowadzić

Konserwacja klimatyzatora – po pewnym czasie wypada ją przeprowadzić
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Być może zauważyłeś, że Twój klimatyzator nie pracuje tak wydajnie, jak kiedyś. Powodem tego jest fakt, że klimatyzator jak każdy sprzęt, z czasem wymaga konserwacji, aby zapobiec konieczności kosztownej naprawy. Dobry serwis klimatyzacji Wrocław jest na wyciągnięcie ręki, więc nie musisz się obawiać!

Kiedy konserwacja?

Istnieje wiele znaków, które mogą sugerować, że klimatyzator potrzebuje przeglądu. Jednym z najczęstszych jest zauważenie wzrostu rachunku za energię elektryczną. Dzieje się tak, ponieważ klimatyzator musi pracować dłużej niż zwykle, aby mógł schłodzić pomieszczenie. Możesz również zorientować się o spadku wydajności, jeśli odczujesz zwiększoną wilgotność lub zauważysz kurz w domu w większej ilości.

Jeśli mieszkasz w rejonie o gorącym lecie, serwis klimatyzacji Wrocław sugeruje, że najlepszym czasem na przeprowadzenie konserwacji klimatyzatora jest wiosna i jesień. W tych okresach większość właścicieli domów nie używa swoich klimatyzatorów tak często, jak w miesiącach letnich, dlatego w tym czasie będą one mniej zużyte i podatne na dogłębny przegląd.

Możesz dokonać przeglądu na własną rękę

Oto kilka wskazówek, jak możesz samodzielnie utrzymywać swój klimatyzator w optymalnej formie:

  1. Wymieniaj filtr co dwa lub trzy miesiące.

  2. Sprawdź poziom czynnika chłodniczego i upewnij się, że nie ma żadnych wycieków.

  3. Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń wężownic, skraplacza i silnika wentylatora.

  4. Wyczyść jednostkę zewnętrzną raz do roku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*