Styl życia

Kiedy sięgnąć po siemię lniane?

Kiedy sięgnąć po siemię lniane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasiona lnu aktualnie stosowane są w wielu dziedzinach życia. Od działu kosmetycznego po medycynę naturalną – w formie kosmetyków, naparów, leków, suplementów czy oleju. Te drobne i niepozorne nasionka posiadają w sobie ogromną odżywczą i zdrowotną moc, dlatego każdy z nas powinien spożywać siemię lniane w przynajmniej jednej z wybranych form. Komu produkt ten jest szczególnie dedykowany?

Siemię lniane i jego zróżnicowane właściwości – jak stosować?

Z racji na wysoką zawartość błonnika, siemię lniane idealne będzie dla osób z problemami z funkcjonowaniem jelit. Regularne stosowanie pozwoli na ich oczyszczenie oraz wyregulowanie ich działania. Pozwoli też oczyścić organizm z resztek zalegającego pokarmu przez co uczucie ciężkości na żołądku zostanie zminimalizowane.

Nasiona lnu uprawiane były już tysiące lat temu, z kolei dzisiaj traktowane są głównie jako dopełnienie i składnik zdrowej i zrównoważonej diety. Nie ma też problemu z jego dostępnością, gdyż siemię lniane zakupimy w większości aptek czy sklepów spożywczych w przystępnej cenie.

Za wysokie właściwości zdrowotne siemienia lnianego odpowiada zawarty w nim błonnik, kwasy tłuszczowe omega-3. Dzięki temu nasiona lnu efektywnie wpływają na obniżenie się poziomu cholesterolu i glukozy we krwi, a także regularniejsze wypróżnienia. Produkt ten przyjmowany jest głównie w dwóch formach – w postaci zmielonej lub w formie ziaren.

Dodawać go można do większości posiłków: owsianki, koktajli witaminowo-odżywczych, jogurtów czy sałatek. Jednocześnie siemię lniane stanowi świetne dopełnienie wielu ciast. Na https://olejarnia-gaja.pl/ można nabyć ten produkt w atrakcyjnej cenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*