Ogród i dom

Kącik jadalniany w stylu industrialnym

Kącik jadalniany w stylu industrialnym
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Surowe wnętrza industrialne pełne cegły, betonu i stali najlepiej jest tworzyć na sporych, wysokich przestrzeniach. Zrezygnować w tym celu należy z wszelkich ścianek działowych. Warto skoncentrować się na wydzieleniu stref przy wykorzystaniu wysokiej jakości elementów wyposażenia. Jednym słowem w przypadku wnętrz industrialnych stawiamy zawsze na jakość, a nie na ilość. Kącik jadalniany powinien być więc intrygująco wyodrębnioną częścią przestronnego mieszkania, świetnie skomunikowaną zarówno z kuchnią, jak i salonem. Jak sprawić, by obszar loftowej jadalni był funkcjonalny, ale zarazem także nie emanował zbytnią surowością? 

Przyjazny soft loft – posiłki w przytulnej atmosferze

Wielbiciele surowych aranżacji industrialnych coraz częściej zastanawiają się nad tym, jak uczynić tego typu mieszkania bardziej ciepłymi i przyjaznymi dla domowników. Okazuje się, że stosując pewne triki możliwe jest stworzenie przytulnego soft loftu. Przede wszystkim usytuujmy kącik jadalniany w miejscu bardzo dobrze oświetlonym, najlepiej tuż obok dużego okna. Niech nad masywnym, dużym stołem jadalnianym z drewnianym, jasnym blatem i stalową, geometryczną podstawą zawisną stylowe oprawy oświetleniowe o ciepłej kolorystyce. Idealnie prezentować się będą metalowe lampy przypominające przemysłowe klosze.

Warto zastanowić się nad specjalnymi żarówkami emitującymi ciepłe światło. Ze szczególną dbałością powinny być dobierane krzesła loftowe do jadalni. Popularne są designerskie hokery o nieprzewidywalnej konstrukcji. Ciekawą opcją jest wybór krzeseł różnorodnych, w tym o mocnych, żywych barwach. Tego typu rozmaitość wpłynie na uatrakcyjnienie wnętrza. Jadalnię ożywią spore, ozdobne rośliny w dużych, podłogowych donicach. Nie tylko poprawią mikroklimat kącika jadalnianego i uczynią go miejscem relaksu, ale także skutecznie wydzielą jego obszar z reszty pomieszczenia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*