Styl życia

Jakie zabawki dla dziecka będą dla niego najlepsze?

Jakie zabawki dla dziecka będą dla niego najlepsze?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Bez względu na wiek dzieci uwielbiają się bawić. Jest to ważna część ich rozwoju i pozwala im poznawać otaczający je świat. Dzięki zabawie dzieci poznają siebie, nabierają pewności siebie i rozwijają takie umiejętności, jak rozwiązywanie problemów.

Można wspierać rozwój dziecka, zapewniając mu szeroki wybór zabawek odpowiednich do jego wieku i etapu rozwoju. Taki też się znajduje m.in. na stronie sklepu https://kidesteo.pl/. Nie wszystkie zabawki są jednak bezpieczne dla wszystkich dzieci. Zalecenia wiekowe na opakowaniach zabawek podano nie bez powodu – aby pomóc rodzicom w dokonywaniu świadomych wyborów zabawek odpowiednich dla wieku i etapu rozwoju dziecka.

Rodzaje zabawek do wyboru

Kupując zabawkę dla dziecka, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Oto kilka rzeczy, o których warto pomyśleć podczas zakupów:

1. Czy jest odpowiednia do wieku

Dzieci potrzebują zabawek, które są dostosowane do ich możliwości fizycznych w każdym wieku. Ogólnie rzecz biorąc, najprostsze zabawki są najlepsze dla noworodków. Gdy dziecko stanie się bardziej mobilne, będzie gotowe, aby siedzieć i sięgać po różne rodzaje zabawek. Nie pozwól jednak, aby napis „12 miesięcy i więcej” zniechęcił Cię do zakupu zabawki, która może przypaść do gustu Twojemu dziecku. Dziecko wykorzysta ją na swój własny sposób i we własnym tempie.

2. Stymulacja

Zabawki powinny zachęcać do eksploracji i odkrywania oraz pomagać w rozwijaniu zmysłów dziecka – wzroku, słuchu i dotyku. Te zdolności pomagają w rozwoju mózgu oraz w nauce języka.

3. Bezpieczeństwo

Wszystkie zabawki powinny być bezpieczne – bez luźnych części, które mogłyby spowodować zadławienie, lub ostrych krawędzi, które mogłyby uszkodzić skórę lub oczy dziecka. Zabawki ze sznurkami dłuższymi niż 7 cali mogą spowodować uduszenie, dlatego należy je trzymać z dala od dzieci poniżej 3 roku życia. Unikaj również zabawek z małymi magnesami, które mogą spowodować poważne obrażenia w przypadku połknięcia. Pamiętaj, aby przestrzegać wszelkich innych ostrzeżeń producenta dotyczących bezpiecznego użytkowania zabawki.

4. Możliwość ich prania

Dziecko nieuchronnie wkłada zabawki do buzi lub upuszcza.

Możesz wybierać spośród pluszowych zwierząt, grzechotek, miękkich klocków i zabawek muzycznych. Wybierając te przedmioty, zwróć uwagę na ich wysoką jakość, która będzie odporna na zużycie przez dziecko. Szukaj zabawek o różnych fakturach, dźwiękach i kolorach, aby stymulować rozwijające się zmysły dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*