Technologie

Jakie są elementy wyposażenia warsztatu samochodowego?

Jakie są elementy wyposażenia warsztatu samochodowego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warsztat samochodowy to miejsce, do którego zabierasz swój samochód, jeśli wymaga on naprawy lub konserwacji. Sprzęt, który znajdziesz w warsztacie samochodowym może się różnić w zależności od rodzaju naprawy, która musi być wykonana, ale są pewne podstawowe przedmioty, które są używane prawie za każdym razem.

Podnośnik, stojaki podnośnika i kanał

Podnośnik służy do podnoszenia samochodu z ziemi, dzięki czemu można zmienić opony lub wykonać inne rodzaje konserwacji. Podnośnik to metalowy wspornik, który umieszcza się pod samochodem, gdy jest on podnoszony z ziemi. Dzięki nim samochód nie spada na nikogo, kto znajdzie się pod nim podczas podnoszenia.

Kanały samochodowe możesz zobaczyć na stronie internetowej: https://szambamamut.pl/kanaly-samochodowe/.

Klucze 

Klucze są we wszystkich kształtach i rozmiarach, z różnymi rozmiarami główek dla różnych typów nakrętek i śrub. Służą do dokręcania i odkręcania nakrętek i śrub na kołach i innych częściach pojazdów.

Uszczelki 

Uszczelki to płaskie kawałki gumy, plastiku lub metalu, które wchodzą między dwie powierzchnie, dzięki czemu tworzą uszczelnienie przed wyciekami powietrza lub płynów w pojazdach. Pomagają one zapobiegać wyciekom pomiędzy ruchomymi częściami w silnikach i innymi ruchomymi częściami w pojazdach, takimi jak skrzynie biegów, tylne osie i układy kierownicze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*