Styl życia

Jak zapisać się na egzamin na prawo jazdy?

Jak zapisać się na egzamin na prawo jazdy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdawanie egzaminu na prawo jazdy to ogromne wyzwanie i zarazem stres. Jednak jest to też droga do możliwości samodzielnego poruszania się samochodem, czyli ogromnej mobilności. Ta jest wyjątkowo potrzebna w dzisiejszych czasach, stąd też tak wielu ludzi zdających dziś egzaminy. Sprawdzamy jakie wymagania należy spełnić, by móc do nich podejść.

Na początku szkolenie

By móc w ogóle podejść do zdawania prawa jazdy, musimy przejść kurs. Do niedawna wystarczyło zgłosić się do jednego z ośrodków szkolenia kierowców (OSK) i zapisać się. Dziś jest inaczej, na początku trzeba zdobyć tak zwany Profil Kandydata na Kierowcę Poznań umożliwia nam wyrobienie takiego profilu w urzędzie miejskim, tam gdzie w przyszłości będziemy odbierać swoje prawo jazdy. Mając już profil, trzeba przejść jeszcze badania lekarskie i już możemy rozpoczynać kurs. Ten składa się z 30 godzin teorii oraz 30 godzin praktyki, podczas których nauczymy się zarówno przepisów, jak i prowadzenia auta osobowego.

Przystępujemy do egzaminu

Po pozytywnym odbyciu kursu i zdaniu egzaminu wewnętrznego, otrzymujemy dokumenty dopuszczające nas do głównego testu. Każdy OSK w Poznaniu poinstruuje nas gdzie mamy się udać oraz jak zapisać się na zdawanie prawa jazdy. Należy udać się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD), zapłacić odpowiednią sumę i wybrać termin egzaminu. Najlepiej jest zdawać jak najszybciej to możliwe, ponieważ nasze umiejętności nabyte na kursie będą jeszcze dobrze pamiętane. Na początku zdajemy test teoretyczny, a po jego pozytywnym zaliczeniu przystępujemy do najważniejszej części, czyli egzaminu praktycznego. Jeśli go zdamy, to już za kilka tygodni dokument prawa jazdy będzie w naszych rękach.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*