Pieniądze i biznes

Jak założyć biuro rachunkowe?

Jak założyć biuro rachunkowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Interesuje Cię prowadzenie własnego biura rachunkowego? To dobrze trafiłeś. Z tego artykułu dowiesz się co trzeba zrobić, żeby założyć biuro rachunkowe. Nie jest to takie trudne jakby się mogło wydawać. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć taką działalność.

Jakie uprawnienia są potrzebne?

Jakiś czas temu, żeby prowadzić biuro rachunkowe potrzebny był egzamin państwowy. Później jednak nastąpiło uwolnienie wielu zawodów reglamentowanych. Od tego czasu do prowadzenia biura rachunkowego nie potrzeba żadnych uprawnień. Może je założyć nawet osoba, która się kompletnie nie zna na księgowości. Wystarczy, że zatrudni osoby, które posiadają wiedzę księgową i już może czerpać zyski z prowadzenia takiej firmy.

Forma prowadzenia działalności

Do wyboru są dwie formy prowadzenia działalności. Pierwsza z nich to jednoosobowa działalność gospodarcza. Zaletą tej formy jest prostota w założeniu takiej firmy. Wadą odpowiedzialność za ewentualne zobowiązania całym swoim majątkiem. Posiadając profil zaufany taką działalność założysz nawet bez wychodzenia z domu. Wszystko można załatwić przez Internet.

Druga forma to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jej założenie wiąże się z wyższymi opłatami, ale daje większe bezpieczeństwo w przypadku zobowiązań. Taka spółka odpowiada za długi tylko do wysokości swojego majątku. Ją też można założyć przez Internet. Jeśli zdecydowałeś się prowadzić biuro rachunkowe Zielona Góra będzie miastem gdzie bez problemu znajdziesz klientów na swoje usługi. Z czasem zdobędziesz renomę na lokalnym rynku i nie będziesz mógł się opędzić od nowych zleceń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*